Na miesiąc przed udarem Twoje ciało wysyła Ci sygnały ostrzegawcze. Nie ignoruj ​​ich.

Eksperci są zgodni, że organizm wysyła sygnały ostrzegawcze już na miesiąc przed udarem.

Oznacza to, że należy naprawdę uważać i nie ignorować ich. To może się na tobie zemścić. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej…

Wyróżnia się dwa rodzaje udaru – niedokrwienny i krwotoczny.

  • Udary niedokrwienne są stosunkowo częste i są spowodowane zakrzepem krwi lub zwężeniem naczynia krwionośnego, które pozostaje zablokowane, co uniemożliwia dopływ krwi do mózgu.
  • Udar krwotoczny występuje rzadziej i występuje, gdy naczynie krwionośne w mózgu pęka i powoduje krwawienie wewnętrzne.

Co dzieje się w organizmie podczas udaru

Obecnie udar mózgu jest piątą najczęstszą przyczyną zgonów. Jest także jednym z istotnych czynników powodujących częściową lub całkowitą niepełnosprawność. Jeśli dana osoba przeżyje udar, zwykle pozostaje sparaliżowana w jednej połowie ciała.

Zarówno w przypadku udaru niedokrwiennego, jak i krwotocznego, natleniona krew nie może dotrzeć do komórek nerwowych w mózgu. Następnie umierają, co prowadzi do paraliżu funkcji, za które odpowiadała dana część mózgu.

Mózg jest bardzo złożonym i złożonym organem. Kiedy obszary kontrolujące określone funkcje organizmu ulegną dysfunkcji, ta część ciała nigdy nie będzie działać tak, jak kiedyś. Możliwe jest częściowe przywrócenie funkcji za pomocą rehabilitacji, ale stanu pierwotnego zwykle nie da się przywrócić.

Wczesne objawy udaru

Istnieje przekonanie, że udar pojawia się nagle i nie można go z góry przewidzieć. To niezupełnie tak.

Nasze ciało zwykle wysyła nam następujące sygnały przed zbliżającym się udarem:

  • częste czkawki
  • półomdlały
  • słabość fizyczna
  • ból w różnych częściach ciała
  • problemy z oddychaniem
  • halucynacje
  • napady padaczkowe
  • zmiany w zachowaniu

Bardzo ważna jest umiejętność prawidłowego rozpoznania tych sygnałów i jak najszybsze skorzystanie z pomocy lekarskiej, aby zminimalizować ryzyko poważnego uszkodzenia mózgu. Taka pomoc może zmniejszyć ryzyko śmierci i kalectwa oraz znacząco zwiększyć szanse na szybszy powrót do zdrowia.

Lekarze i eksperci medyczni twierdzą, że objawy mogą się różnić w zależności od osoby, w zależności od rodzaju udaru, dotkniętej części mózgu i stopnia uszkodzeń.

Ich wspólną cechą jest jednak to, że udar następuje nagle. Dlatego warto przygotować się na ten moment z wyprzedzeniem.

Udostępnij tę przydatną informację także swoim znajomym!

Comments

Loading...