Przepis na syrop, który oczyszcza płuca i leczy nawet najgorszy kaszel – pomoże też palaczom!

1Kiedy byliśmy dziećmi babcia gotowała nam domowy syrop, który nazwała „Penicyliną Ubogich”, ten stary przepis bardzo nam pomógł w tym roku, kiedy nasze życie skomplikowała wszechobecna infekcja, która nie ominęła niestety naszej rodziny.

Syrop łagodził napady kaszlu i oczyszczał ze śluzu, z którymi walczyliśmy przez kilka dni. Ten prosty przepis oczyszcza płuca, łagodzi kaszel i pomaga przy innych nieprzyjemnych objawach choroby.

Ponadto doskonale sprawdza się także przy drapaniu gardła i stanach zapalnych.

Tymianek to cudowne zioło, pomoże szybko wyleczyć kaszel, nawet długotrwały.

Nasza mama i babcia robiły go dla nas, gdy byliśmy dziećmi, zawsze gdy dopadła grypa i infekcje. Dodatkowym plusem jest jego smak, bardzo przyjemny, koi i pomaga lepiej spać.

Dlaczego może tak szybko pomóc w kaszlu i zapaleniu?

Nie ma w tym żadnej magii. Tymianek jest jednym z najsilniejszych naturalnych antybiotyków, ma działanie antyseptyczne i dezynfekujące .

Pomaga przy przeziębieniach, zapaleniach dróg oddechowych i problemach trawiennych.

Pomaga także przy napadach kaszlu, zalegającym śluzie, astmie, zapaleniu oskrzeli, podrażnieniach, suchości gardła i krztuścu.

Znacząco ułatwia też odkrztuszanie śluzu. Do produkcji domowego syropu możesz wykorzystać suszony tymianek. Oczywiście możesz też użyć świeżego.

Aby zrobić syrop, potrzebujesz:

  • 200 g cukru,
  • 250 ml wody,
  • 1 opakowanie suszonego tymianku
  • Opcjonalnie: 3 łyżki kwiatu malwy (wzmocni działanie syropu)

Przygotowanie:

Cukier i wodę gotuj na małym ogniu przez około 20 minut. Odstaw, wsyp zawartość torebki suszonego tymianku, kwiat malwy i ostudź całkowicie.

Syrop odcedź, przelej do butelki i podawaj  1 łyżeczkę 3-4 razy dziennie.

Syrop ma bardzo przyjemny smak, bez problemu mogą go również pić dzieci.

Comments

Loading...