Posadź kukurydzę w ogórkach i upiecz dwie pieczenie na jednym ogniu. Idealne sztuczki ogrodnicze.

Jeśli jesteś doświadczonym ogrodnikiem, być może znasz już swoje sztuczki, aby mieć zdrowe i bogate zbiory. To kolekcja najlepszych, z którymi ogrodnictwo to prawdziwa przyjemność!

1. Posadź kukurydzę w ogórkach

Jeśli posadzisz kukurydzę na goździkach z ogórkami, plon ogórków wzrośnie i będą one dłużej owocować. W tym samym czasie na tym samym kawałku ogrodu będziesz mieć zboże, więc jednym ciosem zabijesz dwie muchy .

2. Pomidory + bazylia

Pomidory i bazylia idą w parze, nie tylko w sałatce. Posadź bazylię obok pomidorów, a ich smak będzie jeszcze lepszy.

3. Sadzenie czosnku

Przed sadzeniem zawsze dzielimy główkę czosnku na pojedyncze ząbki, w przeciwnym razie może stracić zdolność kiełkowania. Zawsze sadzimy ją z opuszczonym korzeniem.

4. Cebula z marchewką

Aby chronić cebulę i marchew przed szkodnikami, idealnie jest posadzić je razem. Jeden bochenek cebuli, jeden bochenek marchewki i naprzemiennie je w ten sposób. Jest bardzo wydajny i ekologiczny , ponieważ uprawy te wzajemnie się chronią i nie wymagają opryskiwania.

5. Jabłka i wiśnie

Zawsze siadaj jabłko i wiśnię jak najdalej od siebie. Ich korzenie mają na siebie negatywny wpływ i dlatego nigdy nie powinny być razem.

6. Stonki nie mają szans

Aby uchronić ziemniaki przed stonkami, dobrze jest posypać je popiołem we wczesnych godzinach porannych (gdy jest rosa) lub po deszczu. Popiół przykleja się do rośliny i chroni plony.

7. Agrest

Popiół pełni również funkcję ochronną na agrest. Zmieszaj 1 kg przesianego popiołu z 10 litrami ciepłej wody i pozostaw na 7 dni. Następnie odcedź i dodaj trochę mydła. Tym roztworem spryskiwać krzewy 3 razy dziennie.

8. Rzodkiewki

Aby zapobiec zarażeniu młodych rzodkiewek przez szkodniki, przed sadzeniem pozostaw nasiona w stężonym roztworze soli kuchennej na 5-6 godzin.

9. Siew rzodkiewki

Siej rzodkiewkę tak szybko, jak to możliwe, gdy tylko śnieg się roztopi. Nie boi się oblodzenia i będzie bardziej odporny na szkodniki.

10. Podlewanie

Najwięcej wody potrzebują rośliny o małych korzeniach i dużych liściach: czerwona rzodkiew, sałata, ogórki, kapusta, cukinia.

11. Mniszek lekarski

Odwar z łodyg i korzeni mniszka może niszczyć na liściach mszyce, gąsienice i chrząszcze. Wymieszać części mniszka z wodą w stosunku 1:10, pozostawić do zaparzenia na 2 dni, a następnie spryskać porażone rośliny.

12. Nagietek i pomidor do kapusty

Te motyle nie tolerują zapachu nagietka lub liści pomidora. Nie wpłynie to na kapustę, jeśli te dwie rośliny zostaną posadzone między siatkami kapusty.

13. Groch

Namocz ptaki w wysianym grochu, namocz je wcześniej w roztworze czosnku.

14. Gąsienice

To sposób na pozbycie się gąsienic z kapusty. Zbierz taką samą ilość igieł sosnowych i świerkowych, zmiel i posyp dolne liście kapusty oraz ziemię wokół upraw.

15. Podlewanie ziemniaków

Nie podlewaj ziemniaków przed kwitnieniem, nawet jeśli lato jest suche: cała moc rośliny zostanie skierowana na liście. Po kwitnieniu czas jest idealny na podlewanie: bulwy zaczynają rosnąć szybciej.

16. Odwar ze świeżej pokrzywy

Pokrzywa zwyczajna to doskonały nawóz. Napełnij 1/2 wiadra posiekanej pokrzywy i pozostaw na tydzień. Następnie rozcieńczyć roztwór wodą w stosunku 1:10.

Comments

Loading...