Lepkie i tłuste osady znikają na Twoich oczach: Prosty trik, dzięki któremu wszystko będzie lśniło czystością i pięknie pachniało.

Podczas sprzątania kuchni mamy do czynienia z lepkimi osadami na górnych szafkach. Bardzo trudno jest usunąć tę płytkę. W sklepach nie ma na to specjalnych środków, ale to nie ma znaczenia.

Dzięki temu domowemu środkowi czyszczącemu z łatwością poradzisz sobie z tłustymi osadami na kuchennym blacie! Ten wspaniały przepis pozwoli Ci pozbyć się lepkiej powłoki bez uszkadzania powierzchni. W tym przepisie możesz użyć dowolnego alkoholu. Najważniejsze, że ma co najmniej 40%.

Składniki:

  • 2 łyżki alkoholu
  • 1 łyżka wody
  • 1 łyżeczka dowolnego detergentu (mydło w płynie, detergent itp.)

Przygotowanie:

Do miski wlej alkohol, dodaj wodę, a następnie detergent.

Możesz użyć mydła w płynie, detergentu, ale także mydła w kostce, które rozpuścisz w niewielkiej ilości wody. Dobrze wymieszać.

Jeśli używasz czystego alkoholu, rozcieńcz go wodą. W przypadku alkoholu 40% nie trzeba go rozcieńczać wodą.

Możesz użyć butelki z rozpylaczem lub nakładać produkt zwykłą gąbką. Praca z tym domowym środkiem czyszczącym jest bardzo łatwa. Nałożyć na powierzchnię, odczekać 5 minut i usunąć ściereczką.

Oczywiście będziesz musiała regularnie płukać ściereczkę w misce z wodą. A twoje szafki będą absolutnie czyste.

Podstęp od ciebie

Mamy dla Was doskonałą sztuczkę, która czyści blat kuchenny tylko tym domowym produktem. Jeśli tłuszcz osadza się na otaczających powierzchniach, nie usuwa się go od razu i pokrywa go warstwa kurzu, zamienia się w nieprzyjemną lepką warstwę.

Najczęściej znajduje się na okapie, uchwytach szuflad, na spodzie szafek kuchennych, przestrzeniach między szafkami przy kuchence, na drzwiach lub tylnej ścianie piekarnika.

Jeśli użyjesz mokrej gąbki, zmieni ona kolor na biały, zacznie się rozciągać, a powierzchnia stanie się jeszcze bardziej lepka. Dlatego spróbuj tej ekologicznej mieszanki zamiast szkodliwej chemii. Przygotuj wszystkie składniki i gotowe.

Składniki:

  • Soda oczyszczona (200-300 g)
  • 3 łyżki płynu do naczyń lub mydła w płynie
  • 2 łyżki oleju
  • 60 ml octu
  • 2 wyciśnięte cytryny

Przygotowanie:

Wszystko wymieszaj, a wynik powinien być płynną mieszanką. Nałóż mieszaninę na wysmarowaną tłuszczem powierzchnię szafki kuchennej i pozostaw na 5 minut. Następnie wyczyść gąbką.

Teraz wystarczy przetrzeć miękką, wilgotną ściereczką. Lub wypolerować, ale nie jest to konieczne.

Natychmiast zauważysz różnicę, a linia będzie lśnić czysto. Z tłuszczem w rogach poradzisz sobie wykałaczką, możesz też użyć wacika do czyszczenia uszu w trudno dostępnych miejscach.

To wszystko. Linia jest teraz pięknie czysta, wolna od tłuszczu i nagromadzonego brudu.

Powodzenia!

Comments

Loading...