Każda kobieta cierpiąca na żylaki, trądzik i suchą skórę powinna to wiedzieć: Musisz spróbować tego, co potrafi ten olejek.

Już na początku lata tworzy miękki zielony dywan w niekoszonych ogrodach i łąkach. Jednak nie służy tylko do dekoracji.

Jest to bardzo lecznicza roślina, która pomaga kobietom, ale na pewno każdy powinien o tym wiedzieć. Powiem Ci, co potrafi i jak z niego korzystam. Poznaj wiesiołka. Czas jego zbierania zaczyna się w maju i trwa do jesieni.

Olej, który powinien znaleźć się w każdym gospodarstwie domowym

Jako jeden z nielicznych naturalnych olejków olejek z wiesiołka odżywia skórę i dostarcza jej niezbędnego nawilżenia, minerałów, witamin i składników odżywczych. Ponadto olejek ten jest niezwykle przydatnym narzędziem do leczenia blizn potrądzikowych, po urazach, pomaga w stanach zapalnych stawów i mięśni, łagodzi ból. Możesz go bezpiecznie nakładać na skórę kilka razy dziennie.

Stosuje się go również po opalaniu, niweluje zaczerwienienia i uelastycznia skórę. Olejek ten pomaga również przy siniakach, jest doskonały na żylaki, wysypki i inne problemy skórne. Olejek służy do masażu dotkniętego obszaru. Aby uzyskać olej, musisz zebrać wiesiołek na czystych obszarach – unikaj obszarów o dużym natężeniu ruchu i zanieczyszczeniu.

Jak postępować?

Po prostu odcinamy górną część łodygi razem z kwiatami. Pozostaw do wyschnięcia na 24 godziny. Następnie przycinamy ją nożyczkami tak , aby pozostały kwiaty i liście , wyrzucamy łodygi. Przygotujemy czystą szklankę do konserw, którą napełnimy drabiną. Teraz pokryj olejem.

Najlepiej używać oliwy z oliwek. Nie zapominaj, że przed napełnieniem pojemnik musi być suchy i czysty. Odstaw pojemnik na 40 dni. Olej przefiltruj i przelej do ciemnych butelek, przechowuj w ciemnym i chłodnym miejscu.

W czym ci to pomoże?

 • ze stanami zapalnymi,
 • przy bólach menstruacyjnych,
 • pomoc przy niepłodności i menopauzie,
 • dba o zdrowie kobiecych narządów, łagodzi,
 • naprawia problematyczną skórę,
 • zwalcza skurcze i żylaki,
 • problemy trawienne,
 • ma działanie dezynfekujące,
 • pomaga przy problemach kobiecych i nieregularnych miesiączkach ,
 • wspomaga produkcję moczu,
 • nadaje się do gotowania na parze, gdy masz przeziębienie, ponieważ uwalnia zablokowane ubytki,
 • leczy rany, ropiejące pęcherze, stany zapalne dziąseł.

Kwiaty i pąki zbierane są do celów farmaceutycznych. Są suszone cienką warstwą w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

Cud dla kobiet (nie tylko) w okresie menopauzy

Wiesiołek jest najlepszym przyjacielem każdej kobiety. Dba o zdrowie kobiecych narządów, zwalcza stany zapalne, infekcje bakteryjne i drożdżakowe. Łagodzi bolesne skurcze menstruacyjne i jest szczególnie polecany kobietom w okresie menopauzy, zarówno w postaci herbat, jak i jako dodatek do kąpieli.

Panie z pewnością docenią jego inną cudowną cechę, jaką jest walka z żylakami. 4 łyżeczki suszonego ziela dodać do 200 ml wody, pozostawić do zaparzenia na 5 minut i po ostygnięciu nacierać żylaki.

Cudowny dodatek do kąpieli

Poza żylakami i problemami kobiecymi łagodzi i dezynfekuje również rany, ropiejące rany, stany zapalne, a także doskonale sprawdza się w przypadku skóry trądzikowej i problematycznej lub przetłuszczającej się. Do przygotowania kąpieli potrzebujemy 100 gr. wysuszoną roślinę namoczyć w zimnej wodzie na 12 godzin. Następnie odcedź, zagotuj i dodaj do kąpieli. Szczególnie skuteczny w przypadku problemów kobiecych.

Herbata lecznicza

Do użytku wewnętrznego najlepiej sprawdziła się herbata z wiesiołka. Wystarczy  2 łyżeczki zmiażdżonego i wysuszonego mysiego ogona wsypać do 200 ml wody i parzyć przez 5 minut. Herbatę jeszcze ciepłą pijemy 2-3 razy dziennie.

Wiesiołek – zastosowanie zewnętrzne

Możesz użyć tej herbaty, aby zmniejszyć przetłuszczanie się włosów i skóry, wyeliminować powstawanie łupieżu, lepiej leczyć rany i choroby skóry. Przygotowaną herbatę nakładamy na wybrane miejsce i pozostawiamy do pracy, nie trzeba jej zmywać. Potrzebujesz:  2 łyżki suszonej drabiny (mysi ogon), 2,5 decylitra wody.

Sposób postępowania jest taki sam jak przy przygotowywaniu herbaty (patrz wyżej) do użytku wewnętrznego, tyle że proporcja substancji aktywnych jest wyższa, a co za tym idzie jej skuteczność jest silniejsza. Używaj tego wywaru tylko do użytku zewnętrznego.

Nalewka lecznicza

Kwiaty i łodygi polać wódką i parzyć w ciepłym miejscu przez 4-6 tygodni. Następnie odcedź i użyj kropla po kropli. Możesz codziennie przyjmować 10-15 kropli nalewki rozcieńczonej wodą. Pomaga m.in. Przy problemach menstruacyjnych, objawach menopauzy, zaburzeniach układu krążenia, żylakach i wielu innych.

Comments

Loading...