Najprostszy sposób na uprawę Skrzydłokwiatów – Z tych powodów zdecydowanie warto mieć ją w domu.

W tym artykule poznasz zupełnie nową metodę uprawy kwiatów. Skrzydłokwiat to jedna z ulubionych roślin doniczkowych. Oprócz tego, że jest pięknym dodatkiem do wnętrza, posiada również przydatne funkcje.

Zastanawiasz się skąd nazwa Skrzydłokwiat? Wierzono, że jeśli samotna kobieta zacznie uprawiać tę roślinę, wkrótce odnajdzie szczęście u boku mężczyzny. 🙂 Faktem jest jednak, że jest to bardzo mało wymagająca roślina i praktycznie nie wymaga specjalnej pielęgnacji.

Niemniej jednak mamy dla Ciebie unikalną metodę uprawy, która wykracza poza zwykłą uprawę w doniczkach z podłożem. Przede wszystkim jednak powiedzmy, jak bardzo łatwo można rozmnożyć skrzydłokwiat i wyhodować kilka roślin z jednej rośliny na raz całkowicie za darmo.

Przygotowanie:

Najpierw weź łopatkę i ostrożnie wyjmij roślinę z doniczki.

W razie potrzeby umyj jego korzenie, aby lepiej je widzieć. Podziel go na kilka mniejszych.

Przygotuj puste plastikowe kubeczki. Napełnij je wodą.

Aby odmłodzić korzenie starego skrzydłokwiatu, które zamierzasz rozmnażać, całkowicie odetnij oryginalne korzenie z każdego pęczka.  Następnie umieść poszczególne kiście w kubkach z wodą i odstaw je na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Po około 15 dniach każda kiść ma zupełnie nowy system korzeniowy i teraz jest właściwy czas na umieszczenie ich w pojemnikach, w których będziemy je dalej hodować. Nie posadzimy ich jednak w podłożu, a w szklanych kubkach lub wazonach z kamieniami.

Napełnij szklane słoiki kamieniami w około jednej trzeciej, włóż kiść korzeni i uważaj, aby ich nie złamać. Następnie polewamy je wodą i to wszystko, co trzeba zrobić. Skrzydłokwiat dobrze sobie poradzi i wkrótce zacznie kwitnąć.

Po co uprawiać skrzydłokwiat w mieszkaniu lub biurze?

Skrzydłokwiat działa jak naturalny odkurzacz, który doskonale oczyszcza powietrze z kurzu, szkodliwych oparów i elektrosmogu. Polecany do salonu, ale również do biura, idealnie sprawdza się, gdy ustawisz go na półce w pobliżu urządzenia elektrycznego, takiego jak komputer, telewizor itp.

Roślinie tej przypisuje się wiele mistycznych właściwości :

  • Zakładano, że jeśli samotna kobieta zacznie uprawiać tę roślinę, wkrótce odnajdzie szczęście u boku mężczyzny.
  • Mówi się, że poprawia energię domu i może przynieść dobre samopoczucie i szczęście właścicielom.
  • Mówi się, że działa jak barometr nastroju, a jeśli w rodzinie dochodzi do częstych kłótni, roślina przestanie kwitnąć, zacznie wysychać i może całkowicie uschnąć.
  • Wierzono, że jeśli ta roślina całkowicie rozkwitła dla ciebie, jej właściciel wkrótce urodzi długo wyczekiwane dziecko (mówi się, że pomaga również kobietom, które już desperacko starają się zostać matkami).

Pielęgnacja

Ojczyzną tej rośliny jest Ameryka Południowa, więc uwielbia ciepło. Optymalna temperatura dla tej rośliny to 18 – 25 stopni i jeśli jest niższa, nie będzie się rozwijać. Ponieważ ostrze rośnie dziko w dżungli, nie toleruje bezpośredniego światła słonecznego.

Jeśli promienie słoneczne padają bezpośrednio na roślinę, może to spowodować oparzenia liści. W najgorętszych godzinach dnia najlepiej jest zacienić lub przykryć roślinę. Skrzydłokwiat łatwiej toleruje cień i półcień, ale długotrwały brak światła może wpłynąć na kolor i wielkość liści – będą one kruche i małe. Najlepszą do tego lokalizacją jest okno wschodnie.

Powodzenia!

35 total views, 1 views today

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!