Oto kilka zasad, które należy przestrzegać gdy chcesz wyleczyć żylaki. Lekarze o tym nie mówią

Aby cieszyć się zdrowymi i pięknymi nogami warto dbać o nie każdego dnia. Najważniejsza jest profilaktyka a nie działanie mające na celu zniwelowanie żylaków które już się pojawiły. Warto poznać kilka prostych sposobów o których nie zawsze mówią lekarze które są skuteczne powstawaniu oraz wyeliminowaniu żylaków które już się pojawiły.

Żylaki zwiastują problemy z naczyniami żylnymi i obejmują najczęściej kończyny dolne. Predyspozycje genetyczne nie są jedynym czynnikiem który sprzyja powstawaniu żylaków. Na ich powstawanie mają wpływ także: długotrwałe pozostawanie w pozycji siedzącej, brak aktywności fizycznej, wiek, nieodpowiednia dieta, używki a zwłaszcza palenie papierosów a także nadwaga i otyłość.

Regularna aktywność fizyczna pozwala opóźnić pojawienie się problemu żylaków, zapobiec im a także całkowicie je zwalczyć. Im szybsze wprowadzenie zmian i zdrowych nawyków do codziennego życia tym większa szansa na uniknięcie problemów z krążeniem i żylakami w przyszłości. Poniżej najważniejsze i najskuteczniejsze sposoby na ich pozbycie się:

Prawidłowa postawa ciała

Pozostawanie przez długi czas w pozycji siedzącej nie jest korzystne dla organizmu człowieka. Wymuszona pozycja siedząca podczas godzin spędzonych w pracy przed komputerem powoduje zmniejszenie prawidłowego krążenia krwi, przyczynia się do powstawania zatorów i zakrzepów w żyłach i tętnicach a także do powstawania żylaków.

Dobrym sposobem na ich uniknięcie jest robienie sobie kilkuminutowych przerw od pracy, podczas których należy wstać i „rozprostować kości”. W tym czasie warto przejść się po biurze, załatwić pozostałe sprawy, zrobić kilka przysiadów lub ćwiczeń rozciągających. Zmiana pozycji ciała co jakiś czas usprawni krążenie krwi w kończynach.

Unoś nogi do góry gdy to tylko jest możliwe!

Po całodziennym dniu w pracy warto odpocząć z nogami uniesionymi do góry. Można oprzeć je o ścianę ,poduszkę lub fotel. Tego typu ćwiczenia mają za zadanie odprężyć i zregenerować zmęczone mięśnie i usprawnić krążenie krwi. Podnoszenie nóg do góry ułatwia także odpływ krwi z powrotem do serca.

Wprowadź regularną aktywność fizyczną do swojego życia

Regularna aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na cały organizm. Pozwala cieszyć się lepszą sylwetką, zwiększa wydolność organizmu i zapobiega chorobom układu krążenia. Już nawet 30 minut codziennej aktywności zmniejsza prawdopodobieństwo zapadnięcia na choroby serca lub poważne zmiany miażdżycowe.

Wykonywanie odpowiednich ćwiczeń (o średnim stopniu intensywności) pozwoli na pozbycie się problemów z żylakami. Ćwiczenia to świetny sposób na poprawę krążenia krwi w ciele oraz dotlenienie organizmu.

Na poprawę krążenia – masaż

Masaż nóg jak i całego ciała można wykonywać samodzielnie we własnym domu. Nie trzeba udawać się w tym celu do specjalisty, wiele sklepów oferuje specjalne rękawice, szczotki i rollery do wykonywania masażu w domu.

Regularny masaż kończyn dolnych jest swoistą terapią stymulującą krążenie krwi a ponadto jest przyjemne i odprężające. Masaż można wykonywać na sucho jak i przy użyciu specjalnych olejków do masażu np. o działaniu rozgrzewającym.

Zimny prysznic – świetny sposób na żylaki!

Ciepły prysznic jest przyjemny ale to właśnie zimny prysznic ma działanie prozdrowotne. Zimna woda stymuluje krążenie oraz pomaga obkurczyć żyły po męczącym dniu. Najlepsze efekty daje kierowanie strumienia zimnej wody bezpośrednio na łydki. Ten sposób pomaga w bardzo szybkim czasie zwalczyć żylaki. Polecane są także naprzemienne natryski: raz ciepłą a raz zimną wodą.

Nie noś zbyt obcisłych ubrań

Obcisłe i przylegające do ciała ubrania są modne i świetnie prezentują się na sylwetce. Podkreślają kobiecość i dodają pewności siebie. Mają jednak swoje wady. Noszenie obcisłych spodni czy leginsów nie jest korzystne dla osób zmagających się z problemami krążenia oraz żylakami. Obcisłe stroje zmniejszają krążenie krwi poprzez powodowanie ucisku na naczynia krwionośne.

Tych kilka prostych nawyków pozwoli na zniwelowanie problemu z żylakami. Zapobiegnie także innym chorobom a także sprawi że dobre samopoczucie oraz energia będą towarzyszyć nam na co dzień.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!