Sposób na szybką poprawę wzroku według znanego lekarza. Dzięki temu tysiące ludzi przestało nosić okulary.

Dobrze znana metoda, która pomogła ludziom na całym świecie poprawić wzrok…

Ta metoda została przetestowana przez tysiące ludzi! Istnieje wiele entuzjastycznych recenzji na temat poprawy wzroku! Teraz i Ty możesz zastosować tę niesamowitą technikę w domu. Te proste ćwiczenia pomogą Ci poprawić wzrok i wzmocnić mięśnie oczu. Wypróbuj już dziś.

Mirzakarim Norbekov to człowiek, dzięki któremu ogromnej liczbie ludzi na całym świecie udało się poprawić wzrok i na zawsze pozbyć się okularów.

Główną zasadą jego metody jest psychologiczne wyzwolenie od nawyku uważania się za osobę słabą, chorą i niepewną siebie. Nie można jednak powiedzieć, że ta metoda poprawy wzroku opiera się całkowicie na autohipnozie, Norbekov opracował także szereg ćwiczeń, które zapewniają doskonały efekt w leczeniu krótkowzroczności, dalekowzroczności i astygmatyzmu.

Podczas wykonywania gimnastyki oczu według Norbekova należy utrzymywać muskularny gorset: wyprostowane ramiona, proste plecy i robić wszystko z uśmiechem i pozytywnymi emocjami.

Ćwiczenia nr 1 poprawiające wzrok

Trzymaj głowę prosto, bez odchylania się do tyłu. Spójrz w górę (na sufit) i mentalnie kontynuuj ruch dalej, przez czoło, pionowo w górę.

Ćwiczenie nr 2 poprawiające wzrok

Trzymając głowę w tej samej pozycji, patrząc w dół, wyobraź sobie, że patrzysz na gardło.

Ćwiczenie nr 3 poprawiające wzrok

Trzymaj głowę w tej samej pozycji. Spójrz w lewo, jakby przez lewe ucho. Podobnie w prawo. Spójrz w prawo, jakby przez prawe ucho.

Ćwiczenie nr 4 poprawiające wzrok – „Motyl”

Podczas wykonywania ćwiczenia zwróć szczególną uwagę na bezruch głowy, zwróć tylko oczy. Upewnij się, że mięśnie oczu nie są przepracowane, nie bolą i staraj się uzyskać jak największy spokój ducha. Kolejność ruchów oczu: lewy dolny róg – prawy górny róg – prawy dolny róg – lewy górny róg.

Następnie powtórz ćwiczenie w odwrotnej kolejności: prawy dolny róg – lewy górny róg – lewy dolny róg – prawy górny róg. Następnie rozluźnij oczy i powieki, mrugaj łatwo i szybko.

Ćwiczeni nr 5 poprawiające wzrok – „Osiem ”

Zalecenia dotyczące tego ćwiczenia są podobne do „Motyla”. Poruszaj oczami po trajektorii przypominającej odwróconą do góry nogami cyfrę 8 lub znak nieskończoności tak duży, jak to możliwe, ale staraj się zachować zrelaksowaną twarz. Alternatywnie ruch powinien odbywać się w jednym kierunku, a następnie w drugim. Na koniec ćwiczenia należy także lekko mrugnąć.

Ćwiczenie nr 6 poprawiające wzrok

Jest to ćwiczenie mięśni skośnych gałki ocznej, które przyczynia się do rozwoju widzenia bocznego i jest zalecane przy krótkowzroczności. Ćwiczenia należy wykonywać w cichym otoczeniu, aby nic Cię nie rozpraszało ani nie przestraszyło.

Mrużysz oczy na czubku nosa. Możesz wysunąć palec przed siebie i przyjrzeć mu się uważnie, bez przerwy, a następnie powoli zbliżyć palec do czubka nosa. Następnie spójrz przed siebie, zrelaksuj wzrok, obserwuj obiekty boczne, ale nie ruszaj oczami!

Dalej na zmianę:

Patrz na sam czubek nosa, potem przed siebie i na boki, nie ruszając oczami. Spójrz na grzbiet nosa, a następnie – do przodu i na boki. Następnie spójrz na punkt pomiędzy brwiami, a następnie spójrz do przodu i ponownie na boki, nie poruszając wzrokiem.

Wykonaj ćwiczenie oczu 7-8 razy w każdym kierunku.

Obserwuj płynność przejścia z jednego punktu do drugiego, ćwicz na przemian z delikatnym mruganiem. Podążaj za pozytywnym nastrojem wewnętrznym.

Ćwiczenie nr 7 poprawiające wzrok

Połóż palce wskazujące na czubku nosa i skup na nich wzrok. Następnie powoli zacznij je rozszerzać poziomo na boki: prawe oko umocuj na palcu wskazującym prawej ręki, lewe oko na palcu wskazującym lewej ręki. Nie próbuj rozciągać oczu na boki – po prostu używaj widzenia bocznego! Powtórz to ćwiczenie kilka razy i nie zapomnij o odpoczynku poprzez mruganie.

Ćwiczenie nr 8 poprawiające wzrok – „Wielki krąg”

Trzymając głowę nieruchomo, wykonuj okrężne ruchy oczami: wyobraź sobie ogromną tarczę zegara przed sobą (najlepiej złotą), a następnie powoli poruszaj oczami zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a następnie przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, wpatrując się w każdą wyimaginowaną liczbę na tarczy.

Staraj się nie ścinać rogów – okrąg powinien być równy. Zwiększaj rozmiar koła z jednego treningu na drugi. Powtórz to ćwiczenie i podnieś twarz do nieba z otwartymi oczami. Następnie możesz powtórzyć dwa poprzednie ćwiczenia, ale z zamkniętymi oczami. Ta opcja przyczynia się do masażu soczewki.

Comments

Loading...