W ciągu 3 godzin wyczyściła wszystkie zasłony w domu, są śnieżnobiałe: dzielę stary trik, o którym nie wiele wie.

Z biegiem czasu białe zasłony tracą swoją biel, a także świeży zapach. Wcześniej czy później zauważysz, że Twoje piękne śnieżnobiałe zasłony zaczynają żółknąć. Korzystając z tych rad zobaczysz różnicę już po pierwszym praniu!

Ta metoda wybielania jest bardzo prosta i nie potrzebujesz żądnych ciężko dostępnych środków, tylko te 2 składniki, które z pewnością masz w swojej kuchni.

Najpierw dokładnie odkurz zasłony i namoczyć je w ciepłej wodzie na 10 minut tylko po to, aby usunąć kurz. Następnie wypłucz je w czystej wodzie. Przygotuj roztwór gorącej wody, wsyp 6 łyżek soli i ponownie zamocz zasłonę na 10 minut.

Wypłucz w czystej wodzie. Teraz rozcieńcz 2 łyżki octu w gorącej wodzie i mocz zasłony w tym roztworze przez kolejne 10 minut.  Na koniec wypierz zasłony w pralce, zawieś i pozostaw do wyschnięcia.

WSKAZÓWKA: Możesz użyć soli do wybielenia innych tkanin, takich jak pościel lub bielizna. Jest to stara sprawdzona metoda, którą znały już nasze babcie. Wystarczy wydłużyć czas namaczania i dodać dużo soli. Następnie upierz jak zawsze, a pranie będzie lśniło czystością!

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!