Ta wiedza może uratować Ci życie. 6 sygnałów, które ostrzegą Cię przed zawałem serca.

Wielu ludzi prowadzi niezdrowy tryb życia, jest zestresowanych i nie dba o jakość ani ilość spożywanych pokarmów.

W ostatnich latach odnotowuje się wzrost liczby ataków serca z powodu braku zdrowych, zrównoważonych nawyków żywieniowych. Te oznaki mogą pomóc Ci uniknąć ataku serca i uzyskać natychmiastową pomoc medyczną.

Zmęczenie

Może ono wystąpić również u osób zdrowych, które dużo ćwiczą. Jeśli zmęczenie utrzymuje się, nawet jeśli dużo odpoczywasz, może to wskazywać na zawał serca. Jest to niebezpieczne, ponieważ zwężenie tętnic może zablokować dopływ krwi do serca.

Trudności z oddychaniem

Płuca nie mogą prawidłowo funkcjonować, jeśli serce nie otrzymuje wystarczającej ilości krwi. Nie mogą one otrzymać wystarczającej ilości tlenu. Naczynia te są połączone i współpracują ze sobą, więc duszność może wskazywać na chorobę serca. Zadyszka powinna być natychmiast zgłoszona lekarzowi.

Osłabienie

Twoje naczynia krwionośne zwężają się i krew nie przepływa prawidłowo, przez co jesteś słabszy. Twoje mięśnie nie otrzymują potrzebnych im składników odżywczych. Jest to częsty błąd!

Zawroty głowy, zimne poty

Życie jest zagrożone, gdy przepływ krwi do mózgu jest ograniczony. Objawy obejmują zawroty głowy, zimne poty, a nawet omdlenia. Nigdy nie ignoruj tego, jeśli Ci się to przytrafi!

Klatka piersiowa jest pod ciśnieniem

Jest to najbardziej znany i powszechny objaw ataków serca. Zwykle nie ustępuje on aż do samego ataku.

Grypa/przeziębienie

Zawał serca może wystąpić, jeśli nagle poczujesz się źle, a wcześniej czułeś się dobrze. Wiele osób, które doznały ataku serca twierdzi, że odczuwało objawy podobne do przeziębienia nawet kilka dni przed atakiem. Nie zdawali sobie sprawy z powagi sytuacji.

Zawały serca są poważnym problemem w naszych czasach, ale można im zapobiegać dzięki działaniom profilaktycznym i świadomości społecznej. W ten sposób można uratować wiele istnień ludzkich.

Comments

Loading...