7 ruchów dla zdrowego kręgosłupa w 7 minut: Ból natychmiast znika, a kręgosłup jest jak nowy.

Jest to znane chyba każdemu, kto wykonuje pracę siedzącą.

Różne choroby kręgosłupa wiążą się z silnym i nieubłaganym bólem. Ludzie też sobie nie pomagają, wykonując coraz mniej pracy fizycznej i minimalizując ruch. Dzięki badaniom stwierdzono, że siedzenie znacznie skraca długość życia. Statystyki są zatem alarmujące, gdyż aż połowa populacji zmaga się z problemami kręgosłupa.

Nawet laicy wiedzą, że z takimi problemami należy walczyć. Ważny jest regularny ruch i ćwiczenia wzmacniające mięśnie pleców. Ortopeda zalecił Ci ćwiczenia, które Ci pomogą, zajmują tylko chwilę, a co najważniejsze, możesz je wykonywać w dowolnym miejscu.

Wszystko czego potrzebujesz to mata i gotowe.

1. Na początek połóż się na plecach, przyciągnij prawą nogę do siebie, chwyć obiema rękami nogę poniżej kolana i przyciągnij ją do klatki piersiowej. Po 20 sekundach przełącz prawą nogę na lewą i powtórz.

2. Pozostań w pozycji leżącej na plecach.

Zegnij prawe kolano, chwyć lewą ręką i powoli pociągnij w lewą stronę. Spróbuj przyciągnąć nogę jak najdalej do ziemi. Ani prawa ręka, ani ramię nie powinny odrywać się od podłogi. Pozostań w pozycji przez 30 sekund. Powoli rozluźnij się i powtórz to samo z drugą nogą. Trzeba myśleć o precyzji, robić wszystko powoli i bez gwałtownych ruchów. Powtórz dwa do trzech razy. Jeśli podczas tego ćwiczenia poczujesz ból, zmień kąt.

3. Podczas kolejnego ćwiczenia ponownie się położysz.

Przytrzymaj kolano jednej nogi i spróbuj przyciągnąć ją jak najbliżej klatki piersiowej. Wytrzymaj 30 sekund i zmień nogę. Powtarzasz pięć razy każdą nogą.

4. Połóż się na plecach, ugnij nogę w kolanie , unieś, połóż piętę na kolanie drugiej nogi.

W przypadku prawej nogi chwyć kostkę lewą ręką i powoli pociągnij ją w stronę klatki piersiowej. Wytrzymaj 30 sekund i zmień nogę. Powtórz to ćwiczenie trzy razy na każdą nogę.

5. Połóż dłoń na kolanie jednej nogi i przesuń drugą nogę do tyłu .

Plecy powinny być utrzymywane prosto. Pozostań w pozycji przez 30 sekund i zmień nogę. Jak pozycja powinna wyglądać poprawnie, możesz zobaczyć na zdjęciu.

6. Ponownie użyj podkładki.

Tym razem połóż się na boku, chwyć kostkę i przyciągnij nogę jak najdalej do ziemi. Wytrzymaj 30 sekund, a następnie zmień stronę. Dzięki temu ćwiczeniu nie tylko wzmocnisz plecy, ale także rozciągniesz mięśnie ud.

7. Na koniec znajdź ścianę lub inne podparcie sięgające do wysokości talii.

Pochyl się do przodu i przytrzymaj przez pół minuty. Powtórz po krótkiej przerwie. Ostatnie ćwiczenie doskonale rozciąga mięśnie pleców.

Proste, szybkie, a jednocześnie skuteczne. Regularnie ćwicząc możesz pozbyć się silnego bólu. A co jest największą zaletą, ćwiczenia można wykonywać niemal wszędzie.

Comments

Loading...