Poświęć 8 minut na ćwiczenia, każdy zauważy efekt: Żegnajcie żylaki, cellulit i szerokie uda.

Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw ćwiczeń, które nie tylko pomogą wzmocnić nogi i złagodzić cellulit, ale także pomogą poprawić krążenie krwi i zapobiec zagrożeniu żylakami, czy złagodzić problemy związane z tą nieprzyjemną chorobą.

Założę się, że polubisz ten post jeszcze bardziej, gdy powiemy, że możesz to zrobić w domu – 8 minut, to wszystko. Ćwiczenia najlepiej wykonywać po lekkim rozgrzaniu mięśni. Ta pozycja jest do tego idealna – połóż się w lekkim zgięciu, dłonie na jednym kolanie, a drugą nogę w bok. Powtórz 5 razy z każdej strony.

1. Gwiazda skacze

Jak kiedy byliśmy dziećmi – zaczynamy od złączonych nóg i dłoni ustawionych po bokach ciała. Lekko ugnij kolana, a następnie wyprostuj się i podskocz z rękami złożonymi nad głową i rozłożonymi nogami na szerokość większą niż ramiona. Kiedy wrócisz na ziemię, połącz nogi i połóż ręce z powrotem po bokach stóp – ręce powinny być jak najbardziej wyciągnięte. Powtarzaj przez 60 sekund.

2. Ruchy na boki

Nogi lekko w kolanach i dłonie razem z dłońmi pod brodą. Wchodząc na szerokość ramion w tej pozycji zawsze robimy krok najpierw w prawą stronę, potem z powrotem do pozycji wyjściowej i w lewą stronę. W ogóle nie ruszamy rękoma, a ciało powinno być cały czas lekko pochylone do przodu. Powtórz 10 razy z każdej strony

3. Suche pływanie

Połóż się twarzą do ziemi, połóż ręce przed sobą. Naprzemiennie podnoś lewą rękę – prawą nogę i odwrotnie. Pamiętaj o prawidłowym oddychaniu. Powtórz 30x – 15x dla każdej nogi.

4. Superman

Ćwiczenie podobne do pływania na sucho. Po prostu podnosisz jednocześnie ręce i nogi. Powtórz 15 razy.

5. Usiądź na ścianie

Możesz wykonać to ćwiczenie, nawet jeśli myjesz zęby, podczas przerwy w pracy lub przed ćwiczeniami. Za każdym razem, gdy wykonasz to ćwiczenie, twoje kolana będą wdzięczne. W tym ćwiczeniu bardzo ważna jest pozycja nóg.

Oprzyj plecy o ścianę w odległości 60 cm od niej. Zacznij poruszać się w dół, z powrotem do ściany, ugnij kolana do miejsca, w którym będą pod kątem 90 stopni. Przytrzymaj w przysiadzie przez 30 do 60 sekund i powtórz 2-3 razy.

6. Kolana razem

Możesz wykonać to ćwiczenie w trzech wersjach. W pozycji leżącej – na plecach, podnosząc kolana i starając się naciskać jak najbliżej klatki piersiowej.

Drugą opcją jest ćwiczenie w pozycji wyprostowanej. Naprzemiennie starasz się umieścić jedno i drugie kolano jak najbliżej klatki piersiowej. Ważne jest, aby plecy były zawsze wyciągnięte.

Bonus – pozycja relaksacyjna i profilaktyka żylaków

Być może nigdy nie wyobrażałeś sobie ogromnych korzyści, jakie ta prosta statyczna pozycja może mieć dla twojego zdrowia i aktualnej kondycji. Codziennie po pracy – np. w salonie przy telewizorze – znajdź czas na tę prostą pozycję. Oprócz odciążenia serca i układu krążenia jest najpotężniejszą bronią przeciwko żylakom. I to nie wszystko!

Co stanie się z twoim ciałem, jeśli rozłożysz nogi:

  • Ulga  dla serca i natychmiastowa poprawa krążenia krwi
  • Lepsze trawienie:  ta pozycja może usprawnić proces trawienia, wyeliminować skurcze i pozbyć się uczucia sytości. Ta pozycja  stymuluje jelita i pomaga organizmowi lepiej przyswajać  składniki odżywcze .
  • Natychmiastowa  pomoc przy obolałych stopach, zapobieganie obrzękom stóp .
  • Stymulowana jest aktywność tarczycy  i innych gruczołów dokrewnych
  • Najlepsza i zarazem najprostsza broń przeciwko żylakom.  Poprawia się odpływ żylny, znika obrzęk nóg i uczucie zmęczenia. Ponadto łagodzą trudności tych, którzy mają już chore żyły.
  • Działa korzystnie na  układ nerwowy i prawidłowe dotlenienie mózgu. Ta pozycja poprawia pamięć, ponieważ mózg jest przeciążony.
  • Będziesz spać lepiej . W tej pozycji opadnie z Ciebie całe napięcie, uspokoisz się i będziesz dużo lepiej spał.
  • Zabójca stresu i napięcia. Jeśli jesteś zirytowany, zły lub zestresowany, wypróbuj tę pozycję jako terapię. Po 15 minutach spojrzysz na świat inaczej, ze spokojnym umysłem, bez stresu i nerwowości. Twoje otoczenie natychmiast zauważy tę zmianę.

Podstawą jest  wygodne ubranie i dużo miejsca . Najlepiej  oprzeć stopy o ścianę i rozluźnić ramiona. Potrzebujesz tylko 10-15 minut, podczas których nie robisz absolutnie nic, po prostu leżysz z podniesionymi i wyciągniętymi nogami .

Efektem będzie znaczne wyeliminowanie kilku problemów, które borykają się być może z każdym z nas. Dlatego, gdy wracasz do domu z pracy, pomoże Ci się zrelaksować, dosłownie nic nie robiąc z rozłożonymi nogami. Doskonałą wskazówką jest połączenie tej pozycji z prostym ćwiczeniem oczu, które jednocześnie działa odprężająco i relaksująco.

Zamknij oczy i spróbuj przekręcić zgodnie z ruchem wskazówek zegara przez 30 sekund, a następnie przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Jeśli podpierasz miednicę również w tej pozycji, możesz szybko uwolnić napięcie w okolicy miednicy i dolnego odcinka kręgosłupa. To także świetny sposób na rozluźnienie bolesnego nerwu kulszowego.

Comments

Loading...