9 produktów, które możesz jeść w nocy. Zadbaj o swoją figurkę bez uczucia głodu.

Podstawą każdego odchudzania jest zasada, żeby nie jeść 3-4 godzin przed snem. Bez względu na rodzaj diety, ta złota zasada występuje niemalże w każdej z nich i otoczona jest szczególną czcią.

Wyczerpujące uczucie głodu, które towarzyszy nam przez tych kilka godzin przed snem i nie pozwala zasnąć, dotyka niemalże każdego, kto próbuje walczyć z nadwagą. Niezwykle trudno jest się oszukać wodą lub nisko tłuszczowym jogurtem. Na szczęście okazało się, że istnieją produkty, które możemy spożywać nie tylko po dziewiętnastej, ale także w nocy.

Takimi pokarmami są:

Kawior warzywny

Produkty z jakich możemy go przyrządzić to: bakłażan, kabaczek lub mieszanka warzyw. Determinują one także smak.

kawior

Grzyby

Gotowane grzyby są niskokalorycznym produktem białkowym. W czystej formie, to jest bez dodatku tłuszczu i wszelakiego rodzaju sosów, grzyby mogą być spożywane nawet w nocy i nie będzie to działanie szkodliwe dla naszej sylwetki. Można z nich przyrządzić kawior grzybowy.

grzyby

Dorsz

Białe mięso ryb jest bardzo ważne dla organizmu. Znajdujące się w nim witaminy i minerały są łatwo wchłanialne.

dorsz

Kukurydza

Gotowana kukurydza to bardzo dobry produkt, gdy chcemy oczyścić organizm z cholesterolu. Spożywane w postaci płatków zbożowych zapobiegają tworzeniu się złogów tłuszczu.

kukurydza

Kapusta

Dania z kapusty są idealną opcją na kolację. Kapusta zawiera wiele witamin z grupy B. Ponadto jest dobrze nasycona, co pozwala uregulować i wspomóc pracę jelit oraz żołądka, co jest niezbędne, gdy chcemy stracić na wadze.

kapusta

Flądra

Metionina, która zawarta jest w tym gatunku ryby, pomaga rozkładać tłuszcze.

flądra

Burak

Jest niezbędnym produktem, który reguluje metabolizm tłuszczów i zapobiega gromadzeniu się ich nadmiaru. Buraki można jeść gotowane, pieczone albo na surowo. Buraki ugotowane w glazurze mogą stanowić pyszną i lekką wieczorną przekąskę.

Dynia

Jest to warzywo, które najprawdopodobniej najczęściej występuje w przepisach dietetycznych. Wieczorem można je spożywać jako smaczną przekąskę bądź smakowite puree.

dynia

Rzepa

Rzepa, oprócz tego, że jest produktem dietetycznym, wzmacnia układ odpornościowy i zapewnia organizmowi niezbędną energię.

Mamy nadzieję, że przygotowana przez nas lista posiłków, które można spożywać przed snem, okaże się przydatna i pomoże Ci kształtować wymarzoną sylwetkę, bez uczucia głodu.

Comments

Loading...
error: Zakaz kopiowania !!