Folia aluminiowa jest na wagę złota: Można nią obkładać całe ciało od stóp do głów.

Dziś mamy dla Was niekonwencjonalny poradnik jak pozbyć się bólu stawów. W roli głównej błyszczy folia aluminiowa. Jest bardzo przydatna nie tylko do przechowywania żywności czy pieczenia, ale także dla zdrowia!

Składniki:

  • 2 łyżki fusów z kawy (lub kawy mielonej)
  • 2 łyżeczki soli morskiej
  • 4 łyżki oliwy z oliwek
  • folia aluminiowa

Przygotowanie:

Wsyp fusy lub kawę mieloną do miski.

Następnie dodaj 2 łyżeczki soli morskiej i zalej oba składniki oliwą z oliwek.

Wszystko razem dobrze wymieszaj. Teraz weźmy folię.

Tak przygotowaną mieszankę nakładamy najpierw na bolące miejsce. W tym czasie zafundujemy sobie kilkuminutowy masaż. Następnie zawijamy nogę lub rękę w folię aluminiową i dociskamy tak, aby dobrze się trzymała. Pozwól mu działać iw tym czasie możesz zająć się normalnymi czynnościami domowymi. Następnie spłucz ciepłym prysznicem i umyj mydłem.

Jeśli masz bóle stawów, wypróbuj tę procedurę. Nie ma znaczenia czy to kolana, łokcie, nadgarstki itp. Ten zestaw jest bardzo skutecznyi może pomóc złagodzić ból.

Może Ci się to wydawać niewiarygodne, ale jeśli spróbujesz tego zestawu, przekonasz się o jego efektach.  Oprócz pomocy w bólu stawów, folia aluminiowa może być również skuteczna na przeziębienia.  W takim przypadku konieczne jest owinięcie nóg folią aluminiową.

Na opuchnięte oczy

Obudziłeś się rano ze złym snem i opuchniętymi oczami ? Mamy dla Ciebie prosty trik, który zdziała cuda z Twoim wyglądem. Możesz spróbować plasterków ogórka, ale jeśli nie masz ich w domu, to na pewno się sprawdzi!

Co może zrobić folia aluminiowa, gdy położysz ją na oczy? To proste, a może pomóc w odzyskaniu świeżego i zdrowego wyglądu w stosunkowo krótkim czasie. Oczywiście, jeśli naprawdę wyglądasz jak żywe zombie, prawdopodobnie ci to nie pomoże, ale w łagodniejszych przypadkach efekt jest zaskakująco dobry.

Jak to zrobić?

Najpierw pokrój dwa kawałki folii aluminiowej na kwadraty, które są co najmniej dwa razy większe od twoich oczu. Teraz włóż je do zamrażarki na co najmniej pół godziny. Wyjmij je i złóż tak, aby lepiej pasowały do ​​oczodołów. Następnie połóż się i umieść je na oczach, lekko dociskając folię, aż będzie dobrze przylegać.

Połóż się z folią na 15 minut. To wszystko, teraz możesz zdjąć folię. Przekonasz się, że dzięki folii aluminiowej opuchnięcia pod oczami znikną, a cała twarz będzie wyglądać znacznie świeżo. Ta sztuczka zmniejsza również cienie pod oczami. Zdecydowanie spróbuj!

Łagodzenie bólu mięśni i stawów

Wiele osób, które cierpiały na bóle stawów spowodowane pogodą i wypróbowało tę metodę, nie może jej wystarczająco pochwalić. Jak kontynuować? To całkiem proste. Wystarczy umieścić folię aluminiową na dotkniętym obszarze i przykryć bandażem lub plastrem. Pozostaw na cały dzień lub na noc przez 10 do 12 dni. Zrób sobie przerwę na tydzień do dwóch, powinieneś poczuć ulgę. Jeśli ból nie ustępuje, spróbuj powtórzyć terapię.

Pierwsza pomoc przy oparzeniach

Czy wiesz, że folia aluminiowa może szybko pomóc w poparzeniach od ognia, wrzącej wody lub oleju. Zanurz poparzoną część w zimnej wodzie na kilka minut. Jeśli skóra nie jest uszkodzona, osusz dotknięty obszar miękką ściereczką. Jeśli są uszkodzenia, użyj sterylnej gazy, aby wchłonąć wodę z rany.

Po wyschnięciu nanieść cienką warstwę maści na oparzenie, zapobiegnie to przywieraniu gazy do rany. Zawinąć w folię i pozostawić do ustąpienia bólu. Dużo zdrowia!

Comments

Loading...