Wymieszaj te 4 składniki i ciesz się czystą kuchenką przez długi czas. Będzie błyszczeć 24 godziny na dobę.

Osobiście, kiedy nadchodzi kolej czyszczenia kuchenki w czasie sprzątania w domu, nie mam na nią już siły a nawet ochoty. Ale niedawno moja dobra przyjaciółka pomogła mi, zdradzając mi jej sposób na czyszczenie kuchenki.

Z zaledwie 4 składnikach otrzymasz uniwersalny środek ochronny, który minimalizuje czas potrzebny na ścieranie plam i zabrudzeń. Czego potrzebujesz i jak prawidłowo z niego korzystać, zdradzę Ci również poniżej.

Jak bez problemu wyczyścić kuchenkę

wyczyścić kuchenkę gazową

Aby przygotować środek, potrzebujesz tylko 4 prostych składników:

  • 1 łyżeczka dowolnego proszku do prania
  • 3 łyżki sody oczyszczonej
  • 1 łyżka kleju biurowego
  • 200 ml ciepłej wody
  • plastikowa butelka

Za pomocą lejka dodaj wszystkie składniki do butelki, zamknij ją pokrywką i dobrze wstrząśnij, aż się zmieszają.

Nanieś produkt na powierzchnię silikonową szczotką, omijając palniki. Po każdym myciu nałóż go ponownie. Warstwa ochronna pozwala zmyć wszelkie zanieczyszczenia bez problemów i przy minimalnym wysiłku, ponieważ nie wchodzą one bezpośrednio na powierzchnię.

Po aplikacji kryształy proszku mogą pozostać na powierzchni – nie przejmuj się, to normalne. Przy każdym kolejnym czyszczeniu nie będą już potrzebne żadne środki – wystarczy zwilżyć gąbkę obficie wodą i wytrzeć powierzchnię.

Mieszaninę można przechowywać w lodówce i dobrze wstrząsnąć zawartością przed każdym użyciem, aby aktywować wszystkie składniki.

Zachowaj ciekawe porady dla siebie i udostępniaj je znajomym!

Comments

Loading...