Kiedy opuszcza mnie witalność, zawsze ćwiczę gimnastykę południkową. Już następnego dnia …

Tradycyjna medycyna chińska traktuje ludzkie ciało w nieco inny sposób niż jesteśmy przyzwyczajeni. Chińscy uzdrowiciele uważają, że ludzkie ciało to nie tylko system biologiczny, ale także system energetyczny.

Oznacza to, że wszystkie procesy fizjologiczne są związane z obwiednią energii.

południki ciała

Wschodni mędrcy wierzą, że właśnie zakłócenia w przepływach energii powodują choroby narządów i całego ciała.

Na ludzkim ciele jest wiele biologicznie aktywnych punktów, które są odpowiedzialne za pracę poszczególnych organów i układów. Zauważono również, że punkty te są połączone w łańcuchy – południki.

Gdy zakłóca się przepływ energii w południku, wpływa to na związane z nim narządy. Jeśli przepływ w kilku południkach zostaną naruszone naraz, całe ciało cierpi. Aby wyzdrowieć, musisz dostosować przepływ energii w ciele. A dziś powiemy Ci, jak to zrobić.

meridiany ludzkiego ciała

Gimnastyka zdrowotna

Ten zestaw ćwiczeń został stworzony w celu przywrócenia sprawności przepływu energii w organizmie. Pełny kompleks gimnastyki nazywany jest rozciąganiem meridianów. Codzienne ćwiczenia pozwolą Ci przywrócić równowagę energetyczną w organizmie i poprawić pracę wszystkich narządów i układów.

Stopniowo, we wszystkich meridianach, równowaga zostanie poprawiona, narządy poczują się lepiej, a różne drobne rany znikną. Wkrótce poczujesz, jak ciało jest pełne siły i energii. A do tego potrzebujesz tylko 6 ćwiczeń!

Południk płuc i jelit

Stanąć prosto, stopy powinny być rozstawione na szerokość ramion, palce zwrócone na zewnątrz. Połączyć ręce za plecami. Zacisnąć kciuki i spleść resztę palców.

Wziąć głęboki oddech. Podczas wydechu pochylić się do przodu, trzymając plecy prosto.Nie zginać rąk w łokciach.

Pozostać w tej pozycji, oddychać powoli i miarowo, wypełniając swoje ciało energią. Następnie wydech. Powtórzyć ćwiczenie 2-3 razy.

południki to

Żołądek i południk śledziony

Uklęknąć. Plecy stóp powinny stykać się z podłogą, plecy są proste. Oprzeć się na dłoniach, kładąc je za sobą. Wziąć głęboki oddech i powoli odchylić się do tyłu.

Przesuwając biodra do przodu i do góry, głowa ma być odrzucona do tyłu. W maksymalnym punkcie zatrzymaj się na chwilę i weź głęboki oddech.Odprężyć się i wrócić do pozycji wyjściowej, powtórzyć kolejne 2-3 razy.

meridiany na ciele

Południk serca i jelita cienkiego

Usiąść na podłodze, nogi ugiąć, stopy razem i dociągnąć do pachwiny. Wyprostować plecy, położyć dłonie na stopach. Wziąć głęboki oddech, wydychając powietrze, pochyl się do przodu, trzymając plecy prosto.

Utrzymać tę pozycję przez kilka oddechów, a następnie powrócić do pozycji wyjściowej. Powtórzyć jeszcze kilka razy.akupunktura meridianów

Południk nerek i pęcherza moczowego

Siedząc również na podłodze, rozciągnąć nogi do przodu, palce u nóg powinny być skierowane w stronę ciała, pięty do przodu. Podnieść ręce nad głowę z dłońmi skierowanymi na zewnątrz, kierując wzrok na sufit.

jakie są południki

Pochylać się, gdy wydychasz powietrze. Nie zginać nóg, nie wyciągając rąk do palców.Oddychając, poczuj napięcie, rozluźnij szyję, aby głowa pochyliła się ku stopom.

Następnie zrelaksować się, wydech i wrócić do pozycji wyjściowej. Powtórzyć 2-3 razy.

To zdecydowanie najlepsza gimnastyka ! Po tym poczujesz niezwykły przypływ siły i energii. Najważniejsze – rób ćwiczenia powoli i w stanie zrelaksowanym.  Zadbaj o siebie i swoje zdrowie!

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!