Naukowcy byli oszołomieni: lekarstwo na raka przez cały czas było ukryte w zwykłym zielonym warzywie.

Wszyscy od dawna wiedzą, dlaczego brokuły są tak ważne dla naszego zdrowia. Te zielone warzywa zawierają ogrom witaminy C, błonnik, wapń, magnez i wiele mikroelementów.

Ostatnio naukowcy otrzymali rewelacyjne wyniki eksperymentalne w poszukiwaniu lekarstwa na raka. Potwierdzili, że to właśnie brokuł działa dobrze w walce z rakiem piersi, płuc, pęcherza, wątroby, prostaty, żołądka i jelita grubego.

Ludzie, którzy spożywają co najmniej 1 kg brokułów tygodniowo, zdecydowanie rzadziej chorują na raka.

rosnące brokuły w domu

Przeciwnowotworowe działanie warzywa zapewnia fitoskładnikowy sulforafan, który jest w stanie obniżyć poziom cukru we krwi i zniszczyć geny komórek rakowych. Właśnie dlatego na rynku pojawiły się kiedyś „pigułki brokułowe” o wysokim stężeniu tej substancji.

Jednak tabletki okazały się nieskuteczne w porównaniu z mocniejszym narzędziem: okazało się, że brokuły mają jeszcze większy potencjał antyoksydacyjny .

Kiełki brokułów

W kiełkach brokułów jest 100 razy więcej sulforafanu niż w dojrzałych już warzywach. Naukowcy z Johns Hopkins University, USA, odkryli, że kiełki brokułów posiadają zdolność usuwania toksyn z ludzkiego ciała.

Spożywanie tylko 150 g kiełków dziennie pomoże w usuwaniu czynników rakotwórczych i zmniejszeniu ryzyka zanieczyszczenia organizmu.

rosnące brokuły na balkonie

Ponadto osoby z autyzmem, które codziennie jadły kiełki tego warzywa, wykazywały lepsze wskaźniki aktywności społecznej i komunikacji werbalnej. Sulforafan jest w stanie poprawić metabolizm energetyczny w komórkach i złagodzić procesy neurozapalne, co zmniejsza objawy autyzmu .

To proste, niedrogie i bezpieczne narzędzie ma ogromną liczbę zalet:

  • oczyszcza ciało
  • obniża poziom cholesterolu
  • łagodzi objawy cukrzycy
  • tłumi wirusy grypy
  • ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze
  • zapobiega chorobom serca i układu krążenia oraz walczy z nimi
  • chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego
  • wzmacnia zdolności poznawcze mózgu i chroni go przed stanem zapalnym
  • poprawia widzenie, sprawia, że ​​skóra jest elastyczna i młodsza

rosnące sadzonki brokułów w domu

Jak hodować kiełki brokuła

Wlej czystą wodę pitną do miski, umieść na niej sitko i wysyp nasiona brokułu. Przykryj je szkłem lub folią spożywczą, aby nasiona nie wyschły. Zmieniaj wodę każdego dnia, a po 2 tygodniach pojawią się kiełki, które można natychmiast zjeść. Można je przechowywać przez 3 dni w lodówce w szczelnym pojemniku.

brokuły zimowe

Jak spożywać kiełki brokuła

Istnieje wiele opcji: jako dodatek do sałatki, do kiszonej kapusty, posypać gotowe dania, kanapki lub zrobić z nich  koktajl.

Uprawa kiełków brokułu w domu jest łatwa. Spróbuj, a zobaczysz, jak łatwo jest zorganizować mini-farmę z lekiem przeciwnowotworowym w domu. Korzyści z takiego produktu są więcej niż oczywiste.

Ci, którzy codziennie spożywają kiełki, zauważają wzrost zdolności do pracy, przypływ energii, dobry nastrój i lepszy sen. Również zauważalnie poprawiona zostaje elastyczność i kolor skóry.

Powiedz znajomym, jak uprawiać tę cudowną roślinę ważna dla naszego zdrowia i długowieczności!

Comments

Loading...
error: Zakaz kopiowania !!