7 nowych sztuczek z kuchenką mikrofalową, o których wielu jeszcze nie wie.

Trudno znaleźć dom w którym nie ma kuchenki mikrofalowej. Jest ona niezwykle pomocna to fakt.  Ale czy znasz wszystkie jej możliwości zastosowania? Zgromadziłam ciekawe zastosowania kuchenki mikrofalowej, o których być może nie wszyscy wiedzą.

Puszysta pianka do kawy

Czy chcesz cieszyć się smakiem kawy jak w Starbucks? Nie potrzebujesz ekspresu do kawy, jeśli masz kuchenkę mikrofalową. Wlej trochę mleka do szklanego słoika z pokrywką i dobrze wstrząśnij. Następnie włóż słoik do kuchenki mikrofalowej na 30 sekund. Umieść powstałą wysoką pianę za pomocą łyżeczki na swoją ulubioną kawę!

Obierz czosnek

Umieść główkę czosnku w kuchence mikrofalowej i włącz urządzenie na 15 sekund na pełnej mocy. Łuska łatwo odejdzie od ząbków. Wystarczy usunąć ją jednym ruchem.

Chipsy ziemniaki

Ziemniaki pokrój w cienkie plastry, połóż na naczyniu pokrytym pergaminem, skrop olejem, posól, dodaj ulubione przyprawy np. paprykę słodką czy suszone zioła. Włącz mikrofale na 3 minuty. Następnie chipsy odwróć i umieść w piekarniku na kolejne 3 minuty.

Obierz warzywa i owoce

Aby nie zawracać sobie głowy zalewaniem pomidorów we wrzącej wodzie, wykonaj nacięcie w kształcie krzyża na każdym z warzyw, a następnie włóż do kuchenki mikrofalowej na 2 minuty.

Wysterylizuj słoiki

Ten sposób spodoba się wszystkim miłośnikom domowych przetworów. Umyj słoiki i bez wycierania, włóż do kuchenki mikrofalowej, włącz urządzenie z pełną mocą. Wystarczy 1,5–2 minuty, aby woda wyparowała, a słoiki wysterylizowały się. Gdy pojemniki całkowicie wyschną, wyłącz urządzenie.

Zrób łódki z placków tortilli

Zakąski na świątecznym stole będą wyglądać jeszcze bardziej apetycznie, jeśli podasz je na takich łódkach. Przygotuj je wcześniej, wycinając kręgi z cienkiego placka tortilli i susząc w kuchence mikrofalowej w prosty sposób. Aby nadać kręgom zakrzywiony kształt, użyj filiżanki lub szklanki jak na zdjęciu poniżej.

Warzywa na parze

Przygotowane (umyte i posiekane) warzywa, umieścić w odpowiednim pojemniku np. szklanej misce, posól, popieprz i przykryj folią spożywczą odpowiednią do stosowania w kuchence mikrofalowej. Włóż naczynie do kuchenki na 15-20 minut przy niskiej mocy urządzenia.

I na końcu kolejna wskazówka: jeśli chcesz, aby wnętrze szybko wypełniło się przyjemnym aromatem (wanilia, cynamon lub inne ulubione przyprawy) przed np. przybyciem gości, wsyp szczyptę aromatycznych dodatków na spodek i włącz kuchenkę mikrofalową na 15 sekund.

Spróbuj, będziesz zaskoczona!

Comments

Loading...
error: Zakaz kopiowania !!