Siedzę w słonej wodzie dwa razy dziennie przez 20 minut i nie jest potrzebna żadna operacja!

Nie jest łatwo żyć z hemoroidami, nie możesz usiąść, stać, nawet pójście do toalety zamienia się w horror. Ta nieprzyjemna choroba, spowodowana nadmiernym naciskiem na żyły w odbytnicy i miednicy, może znacznie zepsuć każdy dzień w życiu.

Zapalone opuchnięte żyły pojawiają się wewnątrz odbytu (hemoroidy wewnętrzne) lub na zewnątrz (hemoroidy zewnętrzne).

Biegunka, zaparcia, ciąża i otyłość również zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia hemoroidów w tym obszarze i prowadzą do hemoroidów. Według niektórych proktologów połowa ludzi na świecie w wieku 50 lat i starszych cierpi na tę chorobę.

Jak szybko wyleczyć hemoroidy w domu

Aby szybko wyleczyć hemoroidy wystarczy zastosować te proste metody. Na szczęście w większości przypadków leczenie domowe może wyeliminować tę chorobę.

Ciepłe kąpiele siedzące

Ciepła woda pokrywająca pośladki i biodra przyjemnie koi i łagodzi skurcze. Kąpiel powinna odbyć się w misce. Należy powtarzać ją 2-3 razy dziennie przez 20 minut, najlepiej natychmiast po wypróżnieniu. Po zabiegu należy ostrożnie osuszyć stan zapalny ręcznikiem.

jak leczyć hemoroidy w domu na zawsze

Gliceryna

Sól epsom w połączeniu z gliceryną pomogą złagodzić ból, stany zapalne i pieczenie. Wymieszaj równą ilość gliceryny i soli, a następnie nałóż opatrunek z gazy na dotknięty obszar. Pozostaw go na około 15–20 minut. W razie potrzeby powtarzaj ten proces co 4-6 godzin.

Okład z lodu

Lód jest często stosowany na hemoroidy. Nakładając okład lodowy na chorobowy obszar, zmniejszysz ból i obrzęk w ciągu kilku minut.

Wazelina

Ten dobry stary środek domowy łagodzi objawy hemoroidów, tworząc warstwę ochronną. Nasmaruj hemoroid dużą ilością wazeliny i nałóż miękką tkankę na wierzch.

Spróbuj położyć się i utrzymywać miednicę wysoko. Stosowanie wazeliny zmniejsza obrzęk tkanek i łagodzi ból.

Noś bawełnianą bieliznę

Bawełniana bielizna może zapobiegać tworzeniu się wilgoci i podrażnieniom hemoroidów. Powinieneś także nosić luźne ubrania, które nie ograniczają ruchów.

Obowiązkowy odpoczynek w łóżku przez kilka dni znacznie pomaga złagodzić stany zapalne i podrażnienie żył hemoroidalnych. Spanie na brzuchu z poduszką pod biodrami zmniejsza obrzęk.

Zmień nawyki w toalecie

Nie wstrzymuj, ale idź do toalety, gdy tylko poczujesz taką potrzebę. Usiądź w toalecie, podnosząc nogi wyżej, na przykład umieszczając odwrócone wiadro pod stopami.

Proces wypróżniania będzie przebiegał znacznie szybciej. Nie siedź zbyt długo w toalecie! Jeśli nie chcesz zwiększyć przepływu krwi i obrzęku żył w obolałym miejscu, wstań natychmiast, gdy skończysz.

Pozbądź się zaparć dzięki błonnikowi, wodzie i probiotykom

Jedz więcej pokarmów bogatych w błonnik. Są to np. suszone śliwki, jabłka, marchewki, groszek, brokuły, szpinak, brukselka, rośliny strączkowe i płatki owsiane.

Jedzenie jogurtu z bifidobakteriami jest bronią nr 1 przeciwko zaparciom. Pamiętaj, aby pić co najmniej 2 litry wody w ciągu dnia.

jak leczyć hemoroidy w domu w ciąży

Uzdrawiająca moc ziół

Aloes, krwawnik dostępne w aptece, są skuteczne w leczeniu hemoroidów. Używaj maści z oczaru wirginijskiego i rób wilgotne, ciepłe okłady z rośliny gotowanej na parze 2 razy dziennie. Możesz ugotować łyżkę krwawnika w 250 ml wody i dodać do wody na leczniczą kąpiel.

Dlaczego warto wiedzieć o domowych metodach leczenia hemoroidów, nawet jeśli nigdy nie miałeś objawów? Ponieważ mogą dotknąć każdego, w najmniej oczekiwanym momencie. Objawy hemoroidów w większości przypadków znikają w ciągu kilku dni, ale w przypadku nawrotu wymagana jest pomoc medyczna.

Zalecamy natychmiastowe udanie się do lekarza, jeśli objawy są poważne i nie ustępują nawet po zabiegach domowych .

Comments

Loading...
error: Zakaz kopiowania !!