Współcześni ludzie zaczęli zapominać, co potrafi liść maliny: Zdumiewająco może Ci pomóc.

Liście malin były kiedyś zbierane tak intensywnie jak same owoce. Nasi przodkowie wiedzieli, jak naprawdę są przydatne i że zastąpią nawet niektóre leki.

W czasach, gdy mamy do dyspozycji wszystkie substancje w „natychmiastowej” formie, zapominamy o sile otaczającej nas czystej natury. Przypomnimy zatem, jakie cudowne rzeczy kryją zielone liście malin.

Liście malin – odkryj ich sekrety

Nie są tylko zieloną ozdobą, są pełne witamin – szczególnie cennej witaminy B12, składników odżywczych i rzadkich kwasów organicznych, które są dosłownie eliksirem życia dla naszego organizmu . Nasi przodkowie stosowali je w leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej, bólu zębów, problemów skórnych, a kobiety nie mogły pochwalić ich działania w łagodzeniu skurczów menstruacyjnych.

Z liści maliny można zrobić herbatę lub leczniczy okład, który po prostu nakłada się na bolące miejsca, działa przeciwzapalnie, antyseptycznie i łagodzi ból.

Pomaga również przy biegunkach, stanach zapalnych dróg moczowych, a także pomaga w oczyszczaniu organizmu ze szkodliwych substancji.

Sztuczne witaminy możesz zostawić w aptece

Zastąp je liśćmi malin, mają wysoką zawartość witamin A, B, C, E oraz żelaza . Ze względu na zawartość soli mineralnych i garbników działają podobnie jak np. aspiryna. Zawierają również substancje niezbędne dla pięknych włosów i paznokci. Kobiety myły nawet włosy wywarem z liści malin i były mocne, zdrowe i pięknie lśniące.

Świeże liście maliny są rozgniatane i można je stosować jako maseczkę leczniczą na twarz lub na stany zapalne lub trądzik. Aby zwielokrotnić efekt leczniczy, zmyj maskę wywarem z liści malin. Maść Malinowa – Świeżo wyciśnięty sok z liści maliny zmieszany z wieprzowiną, od dawna stosowany na opuchnięte, zaczerwienione lub bolesne miejsca na skórze.

Nalewka na żylaki, ból żołądka, biegunkę i bóle menstruacyjne!

Z liści maliny można przygotować nalewkę, którą można stosować na problemy zdrowotne w ilości 3 ml trzy razy dziennie. Do użytku zewnętrznego nakłada się go na dotknięty obszar (żylaki, trądzik, egzema). Doskonale sprawdza się również jako dodatek do kąpieli.

Do jego produkcji wystarczy polać spirytusem świeże liście maliny, aby były dobrze zanurzone, a alkohol sięgał około 1 cm nad nimi. Najpierw dokładnie myjemy i kroimy liście.

Następnie po prostu wkładamy go do butelki i wlewamy brandy około 1 cm nad liście . Zamkniętą butelkę odstawiamy w ciemne miejsce i macerujemy przez 14 dni. Ciągle mieszamy. Po okresie naparu nalewka jest odcedzana i przechowywana w ciemnym pojemniku.

Picie herbaty malinowej nie jest zalecane kobietom w ciąży poniżej 34 tygodnia ciąży – właśnie ze względu na stymulację macicy, która pomoże w porodzie w wysokich stadiach ciąży, ale w niższych może spowodować poronienie.

Nie zaleca się picia herbaty malinowej kobietom w ciąży poniżej 34 tygodnia ciąży.

Comments

Loading...