Nowy sposób czyszczenia piekarnika podbija internet: Czysty i idealnie odtłuszczony bez pracy – od teraz będę sprzątał tylko w ten sposób.

Czyszczenie piekarnika to jedna z najbardziej niepopularnych czynności w każdym gospodarstwie domowym.

Wszystkie zakamarki i trudno dostępne miejsca są jak zły sen. nie mówiąc już o przypalonym brudzie i wszechobecnym tłuszczu, który tworzy ciągły film na powierzchni. Na szczęście istnieje tania i szybka pomoc. Ten pomysł na wyczyszczenie piekarnika bez jego rozdzierania bije rekordy na portalach społecznościowych.

Bije rekordy: prosty i niezwykle skuteczny przepis na środek do czyszczenia piekarników bez drogich, kupowanych w sklepie środków do czyszczenia piekarników i odtłuszczaczy.

Zanim więc udasz się do sklepu, aby spotkać się z mnóstwem drogich chemikaliów, które tylko Cię rozczarują i podrażnią Twoją skórę i drogi oddechowe, przygotuj własną mieszankę czyszczącą, o wiele skuteczniejszą. Żart jest taki, że tych składników często używa się do czyszczenia piekarnika, ale prawie nigdy razem i już na pewno nie w takich proporcjach. Kiedy tak je połączysz, nawet drogeryjna chemia nie jest w stanie ich pokonać!

Potrzebujemy:

  • 4 łyżki płynu do mycia naczyń
  • 0,2 l soku z cytryny
  • 0,4 l octu
  • 2,5 l letniej wody

Jak zrobić mieszankę?

Wymieszaj składniki i przelej do butelki ze spryskiwaczem. Spryskaj całe wnętrze piekarnika płynem. Pozostawić na pół godziny, aby mieszanina miała czas prawidłowo zadziałać.

Po tym czasie wytrzyj wnętrze czystą szmatką lub ręcznikiem, a docenisz, jak szybko i łatwo znikną z wnętrza wszelkie przyklejone resztki jedzenia, brud i tłuszcz.

Czy to naprawdę działa?

Oczywiście. Potwierdza to również ogromna liczba użytkowników, którzy skorzystali z tej metody i podzielili się swoim sukcesem na Facebooku.

Comments

Loading...