Opatrunki solne to zupełny cud dla Twoich kości i stawów: wypróbuj ich działanie i zniweluj ból. Oto jak je stosować

Metoda ta od wieków cieszy się dużą popularnością wśród uzdrowicieli ludowych, a solne okłady uratowały wiele istnień.

Dzięki nim uniknięto zgorzeli: rany zostały całkowicie oczyszczone z ropy, zmniejszono stan zapalny i obrzęk, a temperatura w uszkodzonych tkankach spadła. Dowiesz się, jak już dziś można nakładać opatrunki solne i wykorzystywać ich lecznicze działanie.

Możliwości okładów solnych

Aby opatrunki solne były skuteczne, muszą być stosowane prawidłowo. Konieczne jest przygotowanie roztworu.

  • Zdobądź 1 litr przegotowanej lub destylowanej wody .
  • Stężenie soli kuchennej w roztworze powinno mieścić się w zakresie 7,5 – 10% (przekroczenie stopnia zasolenia jest niedopuszczalne, gdyż prowadzi do negatywnych skutków i uszczerbku na zdrowiu).
  • Sól należy dokładnie wymieszać, aby całkowicie się rozpuściła.
  • Następnie weź gazę złożoną na 7-8 części lub miękką szmatkę, namocz ją w roztworze, delikatnie wykręć i nałóż na wcześniej umytą i wysuszoną skórę.

  • Opatrunek powinien całkowicie zakrywać dotknięty obszar.
  • Aby nie zakłócać cyrkulacji powietrza, zaklej taśmą klejącą tylko brzegi gazy.
  • Zalecany czas ekspozycji to 8-12 godzin .
  • Po zabiegu spłucz obszar ciepłą wodą i wytrzyj do sucha .
  • Czas trwania leczenia zależy od ciężkości choroby.

Sposoby stosowania opatrunków solnych na różne choroby

Ropnie i owrzodzenia

Złóż gazę od 6 do 8 razy , namocz w roztworze soli fizjologicznej i nałóż na bolące miejsce na 2-3 godziny. Po pewnym czasie zdejmij gazę i delikatnie przetrzyj skórę sterylnym bandażem.

Choroby kości i stawów

Okłady solne są dobre na różne schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego. W przypadku zapalenia stawów, artrozy, dny moczanowej i reumatyzmu chory staw należy zabandażować szerokim bandażem nasączonym solą fizjologiczną. Pozostaw na 8 godzin. Powtarzaj przez 15 dni.

Możesz również użyć takich okładów do leczenia osteoporozy i osteochondrozy. Leczenie solą szybko usuwa ból, obrzęki, stany zapalne, zmniejsza kruchość kości. Opatrunki nakłada się na dotknięty obszar kręgosłupa lub stawu i pozostawia na noc. Rano należy je zdjąć, a skórę przetrzeć wilgotnym ręcznikiem. Przebieg leczenia jest długi i zależy od postępu choroby.

Choroby przewodu pokarmowego i narządów jamy brzusznej

Zapalenie jelit, zapalenie okrężnicy, przewlekłe zapalenie wyrostka robaczkowego, zapalenie trzustki można również leczyć bandażami solnymi. W takim przypadku umieszcza się je na brzuchu. Gazę (składającą się z 8 warstw) lub lnianą tkaninę (4 warstwy) nasącza się roztworem soli (nie więcej niż 10%) .

Należy ją delikatnie wycisnąć. Umieść go na brzuchu i pozostaw na 9-10 godzin. Wygodniej jest wykonać tę procedurę w nocy. Opatrunki łagodzą stany zapalne, ból i nudności. Czas trwania leczenia powinien wynosić około 5 dni.

W przypadku chorób trzustki, w tym zapalenia trzustki i torbieli, a także do leczenia nerek i śledziony 10% roztwór stosuje się w następujący sposób. Mokry i lekko ściśnięty opatrunek nakłada się na chory narząd w połowie zwinięty i pozostawia na co najmniej 6 godzin. Czas trwania leczenia wynosi 1 tydzień.

7-8% soli fizjologicznej stosuje się zwykle w leczeniu hemoroidów, polipów, gruczolaka prostaty, zapalenia pęcherza moczowego i zapalenia okrężnicy. Weź ręcznik, namocz go w roztworze, lekko dociśnij i nałóż na chore miejsce w 2 złożonych warstwach. Możesz zabandażować ten opatrunek i pozostawić na noc. Zabiegi lecznicze solą należy wykonywać przez dwa tygodnie, aby wyeliminować stany zapalne i inne procesy patologiczne .

Choroba tarczycy

W przypadku wola na szyję nakłada się bandaż nasączony 10% solą fizjologiczną. Zaleca się nakładać na noc, a opatrunek powinien działać co najmniej 8 godzin. Kuracja powinna trwać trzy tygodnie.

Przeziębienie i grypa

Te opatrunki z solą są bardzo skuteczne w przypadku bólu gardła, kaszlu, zapalenia oskrzeli, zapalenia krtani i nieżytu nosa. Złożoną w 8 warstwach gazę namoczyć w roztworze soli i nałożyć na szyję i czoło przed pójściem spać. Zwykle choroba i wszystkie jej objawy ustępują w ciągu 4 dni.  W początkowej fazie grypy na plecy, głowę i gardło należy założyć opatrunek z solą fizjologiczną. Pozostaw do rana.

W przypadku zapalenia płuc, astmy, zapalenia oskrzeli na plecy i klatkę piersiową nakłada się opatrunki z 7,5 – 9% roztworem soli fizjologicznej. Aby to zrobić, zwilż dwa bawełniane ręczniki, złóż je w dwie warstwy i umieść w bolącym miejscu. Połóż cienką szmatkę na ręczniku i zawiąż bandaż pod pachami. Pozostaw na 5 godzin, a kuracja powinna trwać co najmniej 5 dni.

Siniaki i rany

Metoda leczenia ran ropnych bandażami solnymi została przetestowana w praktyce. 10% roztwór hipertoniczny skutecznie usuwa infekcję z dotkniętej tkanki i zmniejsza stan zapalny. Uszkodzona skóra szybko się regeneruje. Nałóż bandaż na ranę na 9-10 godzin przez 4-5 dni.

Bandaże nasączone roztworem chlorku sodu leczą również siniaki, krwiaki i oparzenia. Pomagają złagodzić stany zapalne, obrzęki i ból. Do tego zabiegu używa się wyłącznie naturalnego materiału. Efekt okładów solnych pojawi się dosłownie za 2-3 dni. Przebieg leczenia: 7 – 10 dni.

Opatrunki fizjologiczne doskonale nadają się do usuwania różnych wysypek skórnych i zapalnych. Są z powodzeniem stosowane w atopowym zapaleniu skóry. Leczenie solą łagodzi swędzenie, stany zapalne, obrzęki i bóle, normalizuje procesy biochemiczne na poziomie komórkowym, pomaga oczyścić skórę z martwej warstwy i zdezynfekować ją.

Zaleca się dodanie do roztworu 2-3 kropli olejku z drzewa herbacianego. Przydatne jest również wykonanie do tych roztworów zamiast wody wywarów z ziół. Możesz użyć korzenia mniszka lekarskiego lub łopianu. Zabieg wykonywany jest codziennie przez 2 tygodnie. W razie potrzeby zabieg można powtórzyć po tygodniowej przerwie.

Ból głowy

Okłady solne pomagają leczyć migreny i bóle głowy związane ze zmęczeniem psychicznym. Aby to zrobić, weź cienki bawełniany ręcznik, złóż go, zanurz w 10% roztworze soli, lekko ściśnij i nałóż na czoło. Bóle głowy związane z wysokim ciśnieniem krwi są również skutecznie leczone za pomocą leczenia solą. Pomagają szybko i znacząco złagodzić ból. Na noc zaleca się opatrunek na 4 dni.

Żylaki

Opatrunki solne łagodzą obrzęki, stany zapalne, a nawet bóle nóg. Zabiegi solne pomagają poprawić krążenie krwi w kończynach dolnych, tonizują naczynia krwionośne i zapobiegają ich dalszemu rozszerzaniu. Istnieje kilka sposobów leczenia soli.

Rozpuść sól morską lub zwykłą w gorącej wodzie lub wywarze ziołowym. Nie potrzeba więcej niż 100-120 g soli na litr płynu. Zwilż tkaninę w roztworze i nałóż na żyły. Pozostaw na 10 godzin.

Ból pleców

Ból krzyża może mieć wiele przyczyn. Najczęściej występuje w osteochondrozie lub przepuklinie krążka międzykręgowego. Jednak ból krzyża jest często spowodowany niektórymi chorobami narządów wewnętrznych: nerkami, jelitami, żołądkiem. Bandaże solne pomagają wyeliminować proces zapalny.

Przygotuj roztwór nadciśnieniowy w gorącej wodzie (co najmniej 50 ° C). Zwilżyć bawełnianym ręcznikiem złożonym z kilku warstw i lekko ścisnąć. Nałóż na dolną część pleców i nałóż na noc. Kuracja powinna trwać 1 miesiąc.  W przypadku choroby nerek opatrunki solne zaleca się nie dłużej niż 15 dni. W przypadku zapalenia żołądka, oprócz więzadła krzyżowego, nakłada się je również na brzuch.

Zapalenie węzłów chłonnych

Bandaże solne doskonale nadają się do łagodzenia stanów zapalnych i bólu w węzłach chłonnych. Zabiegi wykonywane są przez 2 tygodnie. Opatrunek nakłada się na dotknięty obszar i mocuje bandażem lub bandażem.

Przeciwwskazania

Należy pamiętać, że hipertoniczny roztwór soli fizjologicznej może powodować zaburzenia równowagi soli w organizmie wraz ze wzrostem dawki soli. Nie należy stosować soli fizjologicznej przy najmniejszych skutkach ubocznych lub indywidualnej nadwrażliwości organizmu.

Życzymy dużo zdrowia!

954 total views, 2 views today

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!