Odzyskaj piękny wygląd swojej skóry: Koniec z plamami pigmentacyjnymi.

Kiedy na twarzy lub dłoniach pojawiają się plamy pigmentacyjne, nie jest to przyjemne.

Zła wiadomość jest taka, że ​​nie pojawiają się one tylko u osób starszych – mogą wykryć Cię znacznie wcześniej. Dobra wiadomość jest taka, że ​​na szczęście istnieją środki, które mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

Uzyskaj poradę i wypróbuj tę rekomendację. Zmiana koloru skóry dłoni, twarzy i pleców pojawia się pod wpływem słońca, starszego wieku i zmian hormonalnych. Dla wielu osób są one prawdziwą udręką, z którą nie mogą sobie poradzić. W przypadku tego typu przebarwień ratunkiem może okazać się sok z niektórych warzyw.

Plamy pigmentowe

Mają różną wielkość i kształt, a także różną intensywność koloru. Niektóre są prawie niewidoczne, inne są ciemnobrązowe. Zwiększają się wraz z wiekiem. Najbardziej niepokojące są te, których nie można zakryć ubraniem, czyli zmiana koloru dłoni i twarzy. I choć te ostatnie można częściowo zamaskować makijażem, nikt nie chce ich nosić na stałe.

Słońce aktywuje plamy pigmentacyjne na skórze

Niezależnie od przyczyny problemu (hormony, uszkodzenia skóry itp.), przebarwienia powstają pod wpływem słońca i promieni UV. Nadmierna ekspozycja na tego typu światło i brak jakiejkolwiek ochrony powoduje, że na ciele pojawia się więcej plam. Dopiero gdy nadejdzie letnia opalenizna, będzie można ocenić skalę uszkodzeń. Jedynym zabezpieczeniem przed plamami jest stosowanie kremów z wysokim filtrem UV.

Sok z cebuli wyrównuje koloryt skóry

Cebula to warzywo, którego właściwości wykorzystuje się nie tylko w kuchni. Doskonale sprawdza się także w usuwaniu przebarwień i poprawie kondycji skóry. Wszystko to dzięki zawartości siarki i przeciwutleniaczy, w tym witaminy C.

Przeciwutleniacze pomagają zwalczać wolne rodniki, szczególnie w górnych warstwach skóry.

Sok z tego warzywa regeneruje komórki naskórka i poprawia stan blizn. Jeśli połączysz cebulę z octem jabłkowym , stworzysz naprawdę skuteczny środek na wybielanie plam pigmentacyjnych.

Ocet jabłkowy zawiera alfa-hydroksykwasy, które skutecznie usuwają martwy naskórek.

Potrzebujemy:

  • 1 cebula
  • ½ szklanki octu jabłkowego

Przygotowanie:

Cebulę pokroić w kostkę i wrzucić do blendera.

Dodaj pół szklanki octu jabłkowego i wymieszaj. Namocz wacik w tej mieszaninie i nakładaj codziennie na wszystkie plamy pigmentacyjne, których chcesz się pozbyć. Kurs powinien trwać od 2 do 4 tygodni lub do momentu uzyskania pożądanych rezultatów.

Ważne:

Zanim zaczniesz, wykonaj test alergiczny na małym fragmencie skóry. Jeśli w ciągu 48 godzin nie pojawi się podrażnienie, można nałożyć mieszaninę na większą powierzchnię. Powodzenia!

Comments

Loading...