Oto sposób na pozbycie się mrówek w domu, nie zabijając ich.

Mrówki są naszymi przyjaciółmi i ich przydatność w przyrodzie jest niezaprzeczalna.

Można powiedzieć, że między innymi utrzymują glebę w dobrym stanie zdrowotnym, ponieważ ją napowietrzają, dostarczają pierwiastków organicznych, wilgoci, tlenu i nadają jej pulchność. W ogrodzie zjadają szkodliwe gąsienice, robaki i inne szkodniki żyjące w glebie. Niemniej jednak prawdopodobnie nikt nie chce mieć mrówek w domu.

W tym artykule, przedstawimy Ci 12 skutecznych sposobów na pozbycie się ich bez zabijania.Źle utrzymana kuchnia, źle wyczyszczony blat, okruchy lub małe śmierdzące odpady mogą przyciągnąć do domu kolonię mrówek. Nie ma jednak potrzeby od razu biegać do sklepu chemicznego i można się ich pozbyć znacznie delikatniej, nawet bez ich eksterminacji.

Sztuczka mojej teściowej, sprawdza się w domu i na wsi

Posyp trochę fusów z kawy na ziemię lub na strategicznie rozmieszczonych talerzach.

Jego zapach zapobiega inwazji mrówek.

Zapach kawy jest tak intensywny, że mrówki tracą orientację i dlatego wolą unikać miejsc, w których go wyczuwają. Ponieważ mamy w domu ekspres do kawy, fusów mamy pod dostatkiem i oprócz doskonałego działania na mrówki, w domu też pięknie pachnie.

Cytryna

Podobnie jak fusy z kawy, kwasowość cytryny odstraszy mrówki. Możesz pokroić plasterki cytryny i umieścić je w pobliżu punktów wejścia.

Lawenda

Mrówki nie lubią zapachu lawendy, dlatego przy wejściach do domu postaw doniczki z tą rośliną lub suszoną lawendą. Olejek lawendowy można wykorzystać do przygotowania naturalnego repelentu.

Cynamon

Umieść laski cynamonu w strategicznych miejscach, a na pewno odstraszą mrówki.

Mięta

Ponownie, jest to zapach, który odstraszy mrówki i ominie Twój dom, jeśli umieścisz miętę na oknach. Ponownie możesz również użyć olejku miętowego w małych dawkach.

Bazylia

Podobnie jak mięta, bazylia odstrasza mrówki , dlatego warto ją mieć w domu. Rzuć kilka liści w miejsca, przez które mogą przechodzić mrówki, a Twój dom będzie chroniony.

Proszek do pieczenia

Jeśli zmieszasz proszek do pieczenia z odrobiną płynu do mycia naczyń, otrzymasz pastę, która działa odstraszająco na mrówki i będą one unikać Twojego domu.

Kreda

Po prostu rysując kredą szorstką linię na balkonie lub parapecie okna, możesz również zapobiec przedostawaniu się mrówek.

Drożdże

Ścieżki, po których poruszają się mrówki, należy posypać suszonymi drożdżami. Jego zapach jest dla mrówek nie do zniesienia i zmusza je do ucieczki.

Ziemia okrzemkowa

Ten czysty, naturalny proszek w kolorze białym lub brązowym, składający się z mikroalg, skutecznie zwalcza mrówki. Aby skorzystać z jego zalet, wystarczy posypać nim miejsca, przez które przechodzą mrówki lub listwy przypodłogowe.

Biały ocet

Po prostu spryskaj biały ocet, czysty lub rozcieńczony w wodzie , miejsca, przez które przechodzą mrówki.

Mąka kukurydziana

Posyp mąką kukurydzianą miejsca, w których pojawiają się mrówki, a one już się tam nie pojawią.

Powodzenia!

Comments

Loading...