Fizjoterapeuta zalecił proste ćwiczenie, są zbawieniem dla kobiet po 50 roku życia: pomogą w bólach pleców i stawów

Ćwiczenia te mogą być szczególnie pomocne dla kobiet. Zwłaszcza dla tych, które posiadają siedzący tryb pracy, ale także dla tych, które cały dzień stoją w pracy i nie wykonują żadnego innego rodzaju ruchu.

Kobiety po pięćdziesiątce często cierpią na ból nerwu kulszowego, ból miednicy i w dole pleców. Dlatego te ćwiczenia zostały zaprojektowane specjalnie dla nich. Oczywiście mężczyźni też mogą je wypróbować!

Pomagają w tych problemach:

Ból pleców, ból barku i kolana. Zapalenie i ból nerwu kulszowego. Wzmacniają mięśnie miednicy. Doskonale również wyszczuplają nogiRelaksują po ciężkim dniu. Poprawiają ukrwienie organizmu, pomagają w walce z żylakami. 

Ćwiczenia te nie są wymagające, mogą szybko pomóc zlikwidować ból, a także odblokować nerw kulszowy. 

Poprawiają też ogólną kondycję kręgosłupa. Zaleca się ich codzienne wykonywanie. Najważniejsze to tolerować ograniczenia własnego ciała i wykonywać każdy ruch tylko w takim stopniu, aby nie powodował bólu.

Trzeba też wziąć pod uwagę, że na początku w niektórych pozycjach nie wytrzymasz długo, ale jest to całkiem normalne, zwłaszcza jeśli nie ćwiczysz regularnie. Jeśli cierpisz na określone choroby kręgosłupa skonsultuj się z lekarzem w celu wykonania ćwiczeń.

Program treningowy

Połóż się na plecach, zegnij kolana. Podczas wdechu podnieś rękę i ostrożnie opuść ją do tyłu, podczas wydechu przywróć ją do pierwotnej pozycji. Wykonuj ćwiczenia przez 30 sekund na każdą rękę.

Ważne! Nie kładź rąk całkowicie na podłodze, po prostu dotknij jej powierzchni i odłóż dłoń. Ręce będą cały czas napięte, a mięśnie będą pracować na pełnych obrotach. Kręgosłup powinien mocno przylegać do podłogi, nie wolno odrywać pleców i ramion od maty. 

Podnieś obie ręce jednocześnie, jak opisano w poprzednim ćwiczeniu. Staraj się, aby ruch był całkowicie płynny.

Ćwiczenie to wzmacnia barki i polecane jest osobom cierpiącym na artretyzm, chorobę zwyrodnieniową stawów oraz osobom z bólem barku. Ćwicz przez 1 minutę.

Ułóż ręce na boki i przywróć je do pierwotnej pozycji, utrzymując je w ciągłym napięciu, nigdy nie kładź ich na podłodze. Podczas tego ćwiczenia możesz poczuć lekkie pieczenie, po ćwiczeniu nieprzyjemne odczucia natychmiast znikną.

Trzymaj ręce uniesione i rozłóż na całej szerokości maty. Delikatnie ruszaj dłońmi w górę i w dół w tym samym czasie. Ćwicz przez 1 minutę.

Nie opuszczaj rąk! Rozciągnij je na boki, dłońmi skierowanymi w dół i kontynuuj “pulsowanie”.

Następnie możesz odwrócić dłonie i wykonać inną wersję tego ćwiczenia, ponownie przez 1 minutę.

Teraz połóż ręce za głową i weź głęboki oddech. Opuść je płynnie, nie dotykając powierzchni podłogi. Ćwicz przez 1 minutę.

Aby wzmocnić dno miednicy, podnieś jedną nogę i odsuń ją od siebie i przysuń z powrotem.  Upewnij się, że miednica się nie porusza! Ćwicz przez 2 minuty z każdą nogą.

Kolejne ćwiczenie: rozłóż nogi na boki i delikatnie je połącz. Złóż nogi razem, trzymając napięty brzuch. Te ruchy poprawiają metabolizm i usprawnią przepływ limfy.

Już po kilku dniach przekonasz się, jak te ćwiczenia wpłyną na Ciebie korzystnie!

9 total views, 2 views today

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!