Stare sztuczki jak pozbyć się much: Nasze babcie nie miały siatek na oknach i tak radziły sobie z insektami.

Chyba każdy ma problem z muchami. Nie chodzi tylko o to, że ich brzęczenie jest nie przyjemne, a zwłaszcza wczesnym rankiem może sprawić, że nasz dzień będzie naprawdę niewygodny.

Drugim – jeszcze ważniejszym powodem trzymania ich z dala od organizmu jest zanieczyszczenie żywności, zwłaszcza mięsa. Spraye chemiczne przeciwko muchom w mieszkaniach należą do najbardziej agresywnych chemikaliów dla naszego zdrowia.

W rzeczywistości wielu ekspertów ostrzega, że ​​same muchy nie są tak niebezpieczne, jak chemia w tych urządzeniach. Dlatego znaleźli stary przepis na odstraszanie much, po prostu dając im to, czego nie mogą znieść!

Opryskiwanie goździków było już stosowane przez nasze babcie

Goździk jest również świetny na mole i muchy też go nienawidzą. Do wody wlać 15 kawałków goździków i zaparzyć. Miski z taką wodą stawiamy przy oknach i drzwiach – tam, gdzie muchy wpadają do naszych domów (goździki muszą być zawsze zanurzone). Dodatkowo użyj sprayu – pozwól paznokciom nasączyć alkoholem, wlej do sprayu i spryskaj okolice okien i drzwi.

Pachnący dom i spokój z muchami

Stwórz efektowny spray do wnętrz o pięknym zapachu. Wszystko czego potrzebujesz to 1 cytryna, 1 łyżeczka Alp, kropla oliwy z oliwek, pęczek lawendy i 10 goździków. Włożyć pokrojoną cytrynę, goździki i gotować w 300 ml wody przez około 5 minut. Następnie dodaj lawendę, olej alpejski i odstaw do ostygnięcia. Następnie po prostu wlej do butelki ze spryskiwaczem i spryskaj wnętrze.

Babcia radzi też:

Ocet jest również doskonałym repelentem . Dodaj trochę do wody, aby umyć okna i dobrze umyj zewnętrzną stronę okna tą mieszanką. Muchy nie tolerują zapachu octu . Na dno kubków wlej trochę octu, przykryj folią i zrób kilka otworów. Mieszanki na parapetach i muchy mają wyraźną barierę, do której nie powinny wchodzić.

Sprawdzane jest również połączenie goździków i octu. Napełnij opryskiwacz octem i wodą w stosunku 1:1. Dodaj 20 kropli olejku goździkowego, wstrząśnij, spryskaj i będziesz spokojny.

To jest idealne dla much – stare rady!

Doskonały trzmiel jest powszechny dla dużych much, rzeźników, a nawet małych much – na pewno go widzieliście, to chwast, który rośnie w rowach i łąkach oraz w ogrodach. Próbowałam, że na jeden pokój wystarczy około 2-3 kwiatów.

Ma wyjątkowy zapach, jeśli nie czujesz się komfortowo, po prostu połóż kwiatek na parapecie lub za oknem. Muchy nienawidzą zapachu trzmiela i znikają z niego jak najdalej. W ten sposób również używam wiatraki, wkładam ją do płóciennej kieszeni i wieszam w oknie. Mam nadzieję, że to Ci pomoże.

Środek odstraszający owady

Jak zrobić stary, wypróbowany i przetestowany środek odstraszający owady?

Wszystko czego potrzebujesz to cytryna i garść goździków. Pokrój cytrynę na pół i włóż je pojedynczo w miąższ z cytryny. Kiedy będziesz gotowy, musisz wybrać odpowiednie miejsce na umieszczenie naturalnego środka odstraszającego.

Zalecamy umieszczenie go w pobliżu okien, drzwi balkonowych lub na kuchni. Trwałość repelentów cytryny i goździków wynosi około 2 tygodnie, potem wystarczy przygotować kolejny.

Ulepszony przepis, który jest jeszcze skuteczniejszy – wskazówka od mamy!

Nauczyłam się tej sztuczki, kiedy mieszkałam i pracowałam w Hiszpanii. Tamtejsi ludzie musieli walczyć z muchami i komarami o wiele ciężej niż my. Ze względu na upał i wysoką wilgotność te potwory były dosłownie wszędzie. Jednak nikt tam nie odrzucał nas „babci” – goździków wbitych w cytrynę.

Do przypraw aromatycznych – goździki nie są dozwolone. Zamiast cytryny są jednak nadziewane cebulą. Najlepiej używać młodej cebuli, ponieważ ma ona największą zawartość olejków eterycznych. Pod względem zdolności do ekspansji w kosmos, te olejki eteryczne są znacznie mocniejsze i bardziej wyraziste niż w przypadku cytryn.

Pokrój cebulę, wbij w nią gwoździe i zawieś w oknie (ja używam na oknie kuchennym). Kombinacja silnych zapachów jest bardzo silna dla owadów, a ponieważ tracą zdolność do orientowania się wokół nich, wolą tego unikać. Ewentualnie po prostu włóż cebulę do miski i połóż ją na przykład na blacie kuchennym. Muchy i komary przestaną istnieć.

Comments

Loading...