Woda z kiszonych ogórków – Nie wylewaj jej. Pij przez 7 dni, a Twój organizm Ci podziękuje

Sok z kiszonych ogórków – czy warto pić?

Dla wielu osób pomysł picia wody w której kiszą się ogórki brzmi co najmniej dziwnie. Nie każdy wie, że woda ta zawiera tyle samo cennych składników co ogórki.

Regularne picie soku z kiszonek świetnie wpływa na nasze zdrowie oraz samopoczucie.

Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Jedna z blogerek przeprowadziła eksperymenty na sobie i postanowiła pić taki sok przez siedem dni. Czy to przyniosło jakieś pozytywne skutki?

Co zawiera sok z kiszonek?

Kiedy kupujemy ogórki kiszone to wodę na ogół wylewamy, gdyż nie zdajemy sobie sprawy jakie ma w sobie skarby. Sok z ogórków nadaje się idealnie do picia dla osób uprawiających sporty i na diecie odchudzającej, gdyż nie zawiera w sobie cukru ani tłuszczu. Spożywanie go regularnie wspomoże osoby, które chcą stracić na wadze.

Sok z ogórków zawiera również przeciwutleniacze, które chronią przed wieloma chorobami i opóźniają proces starzenia się komórek.

Powinniśmy o nim pamiętać w czasie przeziębienia i grypy, gdyż znajdziemy tam wiele cennych witamin jak A, C oraz E. Napój ten jest również fermentowany przez co zawiera zdrowe dla naszego organizmu kultury bakterii. Mają one pozytywny wpływ na florę bakteryjną. Uchronimy przed chorobami nasz żołądek i jelita, a jak wiadomo wiele chorób zaczyna się właśnie w jelitach.

Dzięki zawartości octu sok z kiszonek odświeża nasz oddech. Polecany jest on także dla cukrzyków chorujących na cukrzycę typu 2, gdyż kontroluje poziom cukru w ich krwi.

Co jeszcze zawiera woda z ogórków kiszonych?

Są to mikroelementy jak chociażby sód. Taki napój jest świetnym zamiennikiem dla innych napojów izotonicznych. Pomaga nawodnić organizm po intensywnym wysiłku fizycznym.

Jest zdecydowanie zdrowszy niż izotoniki ze sklepów ze sztucznymi dodatkami i barwnikami. Osoby uprawiające sporty zauważyły również, że pomaga w walce ze skurczami mięśni.

Efekty zauważymy już po siedmiu dniach regularnego picia wody z kiszonych ogórków. Wystarczy wypijać codziennie kieliszek lub pół szklanki napoju. Nawet jeśli lubimy kiszone ogórki to możemy mieć obawy przed wypiciem soku, gdyż ma dość specyficzny i intensywny smak.

Pierwszy raz może być najtrudniejszy, ale z czasem da się przyzwyczaić do jego smaku.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!