Rodzynki + woda = wdzięczna wątroba. Lekarze o tym nie mówią, ale to działa

Jednym z głównych narządów w ludzkim ciele jest wątroba. Pełni szereg funkcji odpowiedzialnych za zapewnienie nam środków do życia.

Organ ten bierze udział w trawieniu, krążeniu krwi i metabolizmie wszystkich substancji w organizmie. Dlatego musisz dbać o zdrowie wątroby, chronić ją przed uszkodzeniem i oczyszczać z toksyn.

Istnieje wiele narzędzi, w tym farmakologicznych, które mają na celu oczyszczenie wątroby. Ale większość tych leków może powodować działania niepożądane. Dlatego dzisiaj chcemy opowiedzieć Ci o tym, jak oczyścić wątrobę z toksyn za pomocą naturalnych produktów, a mianowicie wody i rodzynek.

Właściwości zdrowotne rodzynek

Mała garść rodzynek rano oczyszcza organizm ze złego cholesterolu i ma korzystny wpływ na zdrowie serca. Te suszone owoce zawierają dużą ilość witamin i minerałów. Ponadto rodzynki są jednym z najbogatszych źródeł przeciwutleniaczy.

Zastosowanie wywaru z rodzynek przyniesie jeszcze więcej korzyści dla organizmu. Zawiera on znacznie mniej cukru niż suszone owoce w ich zwykłej postaci. Pijąc wywar z rodzynek tylko przez 4 dni, zauważysz znaczną poprawę w układzie trawiennym i poczujesz niespotykany przypływ siły i energii.

dlaczego czarne rodzynki są przydatne

To narzędzie jest niezbędne w walce z uczuciem ciężkości w jamie brzusznej i bolesnym trawieniem. Ze względu na to, że stymuluje wydzielanie soku żołądkowego, jedzenie jest lepiej trawione, a organizm wchłania więcej składników odżywczych.

 

jaki jest pożytek z rodzynek dla serca

Taki wywar ma stymulujący wpływ na procesy biochemiczne, które biorą udział w oczyszczaniu krwi, a także wzmacnia układ odpornościowy. Zapobiega również różnym chorobom układu sercowo-naczyniowego i wątroby.

Jak przyrządzić wywar z rodzynek?

SKŁADNIKI

  • 400 ml wody
  • 150 g rodzynek

PRZYGOTOWANIE

  1. Dokładnie opłucz suszone owoce.
  2. Wlej przygotowaną wodę pitną na czystą patelnię i doprowadź do wrzenia.
  3. Po zagotowaniu wody dodaj umyte rodzynki i gotuj na małym ogniu przez 20 minut.
  4. Następnie odstaw wywar na noc. Rano odcedź miksturę, podgrzej trochę i wypij.

Kupując rodzynki, zwróć uwagę na ich kolor i fakturę. Nie powinny być zbyt miękkie ani twarde. Unikaj błyszczących suszonych owoców i wybieraj rodzynki w ciemniejszych odcieniach.

jaki jest pożytek z wlewu rodzynek

Pij wywar rano na czczo na 30 minut przed posiłkiem przez 4 dni. Kurację oczyszczania można wykonać 1 raz w miesiącu. Miłym dodatkiem do kuracji będzie również rozwiązanie problemów skórnych i pozbycie się obrzęków twarzy.

Niektórzy twierdzą, że jest to najlepszy sposób na uratowanie wątroby przed zniszczeniem! Pamiętaj, aby udostępnić te informacje bliskim w mediach społecznościowych!

Comments

Loading...
error: Zakaz kopiowania !!