5 ćwiczeń, które wzmocnią uda, pośladki i dolną część brzucha w niecały miesiąc: spal tłuszcz w mgnieniu oka.

5 ćwiczeń na piękne pośladki, które dodatkowo poprawią postawę i przyspieszą spalanie tłuszczu. Kształtuj swoją sylwetkę w zaciszu własnego domu!

Osobom prowadzącym siedzący tryb życia i wielogodzinnym siedzeniu na krześle narażają się na problemy z zanikowymi, a czasem wręcz bolesnymi pośladkami. Jednak w żadnym wypadku nie należy zaniedbywać tych mięśni, ponieważ odgrywają one ważną rolę we wzmacnianiu nóg, wspieraniu kręgosłupa i stabilizacji dna miednicy.

Jakie więc ćwiczenia mogą to zrobić ujędrnić i wzmocnić pośladki?

Ćwiczenia, które również poleca portal portal santeplusmag pomogą Ci nie tylko wzmocnić pośladki, ale także poprawić postawę oraz zwiększyć wydolność i wytrzymałość podczas biegania, intensywnych sportów itp . Koncentrując się głównie na wzmocnieniu mięśni, uchronią Cię przed kontuzjami i zapobiegną gromadzeniu się tłuszczu w problematycznej okolicy, jaką jest pośladek.

W dalszej konsekwencji często są źródłem kompleksów.

Wystarczy, że kilka razy w tygodniu poświęcisz 15 minut na te ćwiczenia, aby uzyskać jędrny tyłek o idealnym kształcie.

5 najskuteczniejszych ćwiczeń wzmacniających pośladki

Most

Połóż się na plecach, ugnij kolana i mocno oprzyj stopy na podłodze. Rozłóż je nieco szerzej niż szerokość miednicy.

Umieść hantle na wysokości bioder, a następnie na nich unieś ją, napinając pośladki, uda i mięśnie brzucha. Powoli opuść się na ziemię, nie dotykając jej. Jeśli jesteś początkujący, wykonaj to ćwiczenie bez sztangi.

Wykonaj 3 serie po 15 ćwiczeń.

Przysiady

Stań prosto, rozstaw stopy na szerokość bioder. Następnie wykonaj krok do przodu prawą nogą, a następnie ugnij kolano, aż utworzy się kąt 90°. Zgięte kolano nie powinno wystawać poza linię palców. Utrzymaj tę pozycję przez 5 sekund, a następnie wróć do pozycji wyjściowej.

Zmień nogi i powtórz tę samą procedurę. Możesz zwiększyć intensywność ćwiczeń za pomocą hantli. Wykonaj 3 serie po 10 do 20 ćwiczeń.

Przysiady ze skokami

Aby wykonać to ćwiczenie, musisz stać ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder , z palcami stóp skierowanymi na zewnątrz i ramionami wyciągniętymi przed siebie. Schodząc w dół, trzymaj napięte mięśnie brzucha i pośladków, proste plecy i kolana w jednej linii z palcami u nóg. Pozostań w tej pozycji, a następnie unieś i opuść miednicę, jakbyś się podskakiwał.

Odbij się w miejscu 15 razy, trzymając stopy płasko na podłodze. Aby uzyskać większą intensywność, użyj hantli. Wykonaj 3 serie po 15 ćwiczeń.

Wykopy

Aby wykonać to ćwiczenie, musisz stanąć na czworakach z rękami rozstawionymi na szerokość barków i kolanami rozstawionymi na szerokość bioder. Podnieś prawą nogę, trzymając kolano zgięte i napinając pośladki i brzuch.

Aby nie uszkodzić kręgosłupa, udo nie powinno przekraczać wysokości biustu. Utrzymaj tę pozycję przez kilka sekund, a następnie opuść nogę z powrotem na ziemię, nie dotykając jej. Aby uzyskać większą intensywność, możesz nosić obciążniki na kostki. Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń na każdą nogę.

Podnieś zgięte kolano

W tej samej pozycji, co w poprzednim ćwiczeniu, unieś prawą nogę w bok, tworząc z drugą nogą kąt 90°. Musisz uważać, aby trzymać ręce wyprostowane – szczególnie nie zginaj łokci – a drugą nogę trzymaj nieruchomo.

Opuść nogę z powrotem w dół, nie pozwalając kolanu dotknąć ziemi. Powtórz 3 serie dla każdej nogi. Aby osiągnąć lepsze efekty należy zadbać o zdrową i zbilansowaną dietę, która zapewni Twoim mięśniom wszystkie potrzebne im składniki odżywcze i zapobiegnie odkładaniu się tłuszczu.

Dla zapewnienia ich elastyczności i prawidłowego funkcjonowania ważne jest także dobre nawodnienie, dlatego warto pić co najmniej 1,5 litra wody dziennie.

Powodzenia!

Comments

Loading...