Dlaczego warto jeść codziennie plasterek arbuza. Nie sądziłam, że ma aż tyle zalet zdrowotnych.

Nadejście lata oznacza pojawienie się jednego z najbardziej popularnych owoców – arbuza. Co roku zajadamy się tym owocem, nie zdając sobie sprawy, jaki wpływ ma to na nasze zdrowie… Tak jak w przypadku korzyści picia wody z cytryną, istnieje także szereg zaskakujących zalet ze spożywania arbuza.

Pewnie już wiesz, że arbuz jest bardzo dobrym źródłem nawodnienia i ważnych składników odżywczych dla naszego organizmu, ale czy wiedziałeś, że może także poprawić zdrowie Twoich nerek lub obniżyć ciśnienie krwi?

Przedstawiamy Wam listę 9 korzyści zdrowotnych płynących z jedzenia jednego plasterka arbuza dziennie.

1. Skóra
Jeśli masz problemy ze swoją skórą, dodaj więcej arbuza do swojej diety. Witamina A zawarta w arbuzie wzmocni i poprawi kondycję Twojej skóry. Twoja cera nabierze blasku, będzie świeża i nawilżona.

2. Serce
Arbuz bogaty jest w likopen, który może poprawić funkcjonowanie serca. A ponadto witamina C, karotenoidy i potas, obniżą poziom cholesterolu i uchronią nasze serce.

3. Nerki
Kamica nerkowa to naprawdę bolesne doświadczenie… Wszyscy powinniśmy zadbać o to, by utrzymać nerki zdrowe i szczęśliwe. Arbuz nam w tym pomoże, ponieważ zwiększa przepływ moczu bez dodatkowego obciążenia dla nerek!

4. Wzrok

Comments

Loading...