To cud natury. Cenny produkt tego sezonu! Pospiesz się, aby zaparzyć kilka kubków herbaty.

Wiek nowej medycyny przyniósł wiele pozytywnych zmian, ale także wiele kontrowersji. Ludzie zostali podzieleni na dwie grupy: tych, którzy biorą wszystkie tabletki przepisane przez lekarza zgodnie z zaleceniami, i tych, którzy nie chętnie korzystają z leków i sami sobie radzą, domowymi sposobami.

Dzisiaj będziemy mówić o jednym z tych niesamowitych, domowych  sposobów. A mianowicie o zastosowaniu znamion kukurydzy – miękkich włókien przypominających włosy, zwanymi również potocznie wąsami.

Właściwości znamion kukurydzy

zalety liści kukurydzy

Aby zrozumieć, dlaczego kukurydza jest wykorzystywana do celów leczniczych, musisz zrozumieć bogaty skład tych włókien.

Zawierają tłuszcze i olejki eteryczne, kwasy pantotenowe i askorbinowe, garbniki, saponinę, miedź, żelazo, chrom, mangan itd. Z tego powodu znamiona kukurydzy mają silny wpływ na układ sercowo-naczyniowy, nerwowy i rozrodczy.

jedwab kukurydziany dla zdrowia

Walcz z miażdżycą. 

Wszystko dzięki wielonienasyconym kwasom tłuszczowym, które rozkładają zły cholesterol i oczyszczają naczynia wraz z fosfatydami.

Łagodzi ośrodkowy układ nerwowy. 

Znamiona kukurydziane od dawna stosowane są w celu poprawy snu i zmniejszenia drażliwości.

Normalizuj metabolizm. 

Regularne stosowanie produktów z włókna kukurydzianego zmniejsza apetyt na słodycze, przyspiesza metabolizm, usuwa nadmiar wody z organizmu, co ogólnie prowadzi do stopniowej utraty wagi.

przepisy tradycyjnej medycyny

Znamiona kukurydziane dla kobiet

Korzyści płynące ze znamion kukurydzy dla kobiet są nieocenione, biorąc pod uwagę powyższe punkty.

Przepis, który podzielimy się z Tobą, ułatwia odchudzanie i przebieg menstruacji (łagodzi układ nerwowy, zwalcza bóle głowy). Nalewki z wąsów kukurydzianych są dobre dla utrzymania zdrowego układu moczowo-płciowego.

Dla kobiet w ciąży ten środek może stać się prawdziwym odkryciem, ponieważ neutralizuje zatrucie i normalizuje oddawanie moczu.

zalety kukurydzy

Będziesz potrzebował:

  • 10 g znamion kukurydzy
  • 200 ml wody
  • 2 łyżeczki miodu

Znamiona zalej w szklance wrzącą wodą i odstaw na 30 minut. Kiedy płyn ostygnie, musisz dodać do niego miód i wymieszać. Pij go przed posiłkami w celu wzmocnienia odporności i otrzymania powyższych korzyści zdrowotnych.

przepis na piętno kukurydziane

Znamiona kukurydzy dla mężczyzn

Wiele leków na zapalenie gruczołu krokowego jest nadal wytwarzanych na bazie włókien kukurydzianych: mają działanie przeciwzapalne, a także poprawiają potencję i funkcje rozrodcze. Napój, którego przepis podajemy poniżej ma działanie moczopędne i oczyszczające .

Będziesz potrzebował:

  • 60 g znamion kukurydzy
  • 400 ml wody

Znamiona po prostu zalej wrzącą wodą i odstaw, aż całkowicie ostygną. Następnie przecedź mieszaninę i pij 175 ml przed posiłkiem przez dwa tygodnie.

zalety włosów kukurydzianych

Smutne jest to, że podczas gotowania kukurydzy liście wraz z włóknami są najczęściej po prostu wyrzucane. Ale kolby, ugotowane z nimi, mają bogatszy smak i zawierają więcej składników odżywczych!

Comments

Loading...
error: Zakaz kopiowania !!