Gęsta krew: Jakie są objawy i co warto wiedzieć o tym problemie.

Diagnoza, na którą cierpi dziś wiele osób, a wielu z nich w ogóle o niej nie wie…

Wiele osób cierpi na diagnozę zbyt gęstej krwi, jednak wiele z nich w ogóle nie ma pojęcia o tej diagnozie, pierwszym objawem, który często zauważają, jest powstawanie skrzepów krwi. Może to prowadzić do bólu w różnych częściach ciała, słabej przepuszczalności naczyń, a czasami może nawet prowadzić do zawału serca. Obecnie coraz więcej osób interesuje się morfologią, stanem swojej krwi, a także historią swojej rodziny.

Wiele osób często używa aspiryny do rozrzedzania krwi. Od dawna wiadomo, że aspiryna pomaga rozrzedzić krew i może być również stosowana jako profilaktyka przed zawałem serca, ale niewiele osób wie, że aspiryna ma również skutki uboczne i może być szkodliwa. Małe cząsteczki aspiryny przylegają do ścian żołądka, powodując podrażnienie błony śluzowej żołądka i powstawanie blizn na ścianie żołądka. Które przy długotrwałym stosowaniu mogą powodować wrzody żołądka i wiele innych powikłań.

Jeśli masz gęstą krew, może to objawiać się jednym lub kilkoma objawami na raz. Przykłady takich objawów obejmują:

  • rozmazany obraz
  • zawroty głowy
  • wysokie ciśnienie krwi
  • częste siniaki pojawiające się nie wiadomo skąd
  • duszność
  • ból głowy
  • swędzenie skóry

Jeśli zauważysz którykolwiek z tych objawów, najpierw skonsultuj się z lekarzem.

Naturalne rozwiązania aby rozrzedzić gęstą krew:

1) Zielone warzywa

Osobom o gęstej krwi zaleca się spożywanie zielonych sałat liściastych, ponieważ zawierają one witaminę K: rukolę, zieloną sałatę, szpinak, pietruszkę i kapustę. Witamina K odgrywa ważną rolę w zapobieganiu niebezpiecznym zakrzepom krwi , takim jak zakrzepy krwi w tętnicach, których powstawanie może prowadzić do zawału mięśnia sercowego. Na przykład dieta o dużej zawartości białek i aminokwasów może być również odpowiedzialna za zagęszczenie krwi.

2) Uważaj na pragnienie

W chłodne dni peryferyjne części ciała ulegają ochłodzeniu, co przyczynia się do zagęszczenia krwi. Jednocześnie zazwyczaj przyjmujesz mniej płynów niż powinieneś – dotyczy to głównie kobiet, dzieci i seniorów. Zaczynasz je uzupełniać dopiero wtedy, gdy poczujesz pragnienie. Udowodniono, że pragnienie poczujesz dopiero wtedy, gdy stracisz połowę płynów w organizmie.

Brak płynów w organizmie powoduje również zagęszczenie krwi. Prawidłowe spożycie płynów dla osoby dorosłej powinno wynosić około 2,5 litra dziennie, czyli około 8 szklanek wody, dla dziecka około 1,2 litra dziennie, czyli 8 mniejszych szklanek. W ciepłe dni, podczas uprawiania sportu lub nadmiernej aktywności fizycznej należy odpowiednio zwiększyć spożycie płynów.

Istnieją również naturalne środki na rozrzedzenie krwi, które można regularnie włączać do swojej diety. Jeżeli zażywasz leki przepisane przez lekarza, konieczna jest także konsultacja z lekarzem w sprawie spożycia tych produktów.

3) Czosnek

Pomimo swojego zapachu czosnek naprawdę zapobiega krzepnięciu i zgrubianiu krwi. Różne suplementy diety i preparaty czosnkowe mają takie same działanie. Oprócz tego, że czosnek pomaga rozrzedzić krew, może również pomóc nam obniżyć wysokie ciśnienie krwi, przeciw grypie i różnym infekcjom, a także zapobiegać nowotworom.

Wymieszaj 250 g czosnku i dodaj 300 g miodu. Pozostaw na 3 tygodnie. Stosować 1 łyżkę stołową 3 razy dziennie około 40 minut przed posiłkiem.

4) Papryczki chili

Papryczki chili mogą być również doskonałym, naturalnym sposobem wspierania układu sercowo-naczyniowego i zapobiegania chorobom serca. Mają wysoką zawartość potasu, który jest minerałem spełniającym wiele funkcji w organizmie człowieka. Potas w połączeniu z kwasem foliowym pomaga zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób serca.

Ponadto potas pomaga również rozluźnić naczynia krwionośne, co znacznie ułatwia przepływ krwi w organizmie. Papryczki chili zawierają witaminę A i E, potas oraz przeciwutleniacze i inne związki, które sprzyjają rozrzedzaniu krwi. Wymieszaj odrobinę chili w proszku z sokiem pomarańczowym. Pij nie więcej niż 120 ml tego napoju dziennie.

5) Cynamon

Trzeba sięgnąć po ekstrakt cynamonowy lub olejek cynamonowy, tylko wtedy działa on przeciw tworzeniu się skrzepów krwi.

6) Imbir

Jeśli pijesz herbatę imbirową lub lemoniadę, na pewno dobrze sobie radzisz, ponieważ ten ostry napój poprawia krążenie krwi. Aby działał jako naturalny środek rozrzedzający krew, należy go przyjmować w dużych dawkach.

7) Ananas

Za jego pozytywnym działaniem stoi enzym bromelaina. Można go również znaleźć w wielu suplementach diety. Jest to idealna naturalna alternatywa, która zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi, a także chroni serce.

8) Pokrzywa

Naukowcy potwierdzili, że naczynia krwionośne są zawsze zadowolone z tego zioła. Konkretnie skupili się na badaniu herbaty z pokrzywy, która zapobiega nadmiernemu krzepnięciu krwi. Nie należy go jednak pić w sposób ciągły.

OSTRZEŻENIE!

Wysoka krzepliwość krwi jest poważnym problemem zdrowotnym. Jeśli leczysz się lekami, skonsultuj się z lekarzem w sprawie spożycia tych pokarmów!

Czy te informacje były dla Ciebie przydatne? Udostępnij ten post swoim znajomym!

Comments

Loading...