Naucz się tych prostych ćwiczeń, aby przywrócić kręgi na miejsce.

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że prawie każdy dorosły cierpiał z powodu bólu pleców.

Przyczyny mogą być różne, ale jednym z najczęstszych problemów jest przemieszczenie kręgów. Ruch powoduje podrażnienie korzeni nerwowych, co powoduje ból pleców i ogranicza ruch. Co można zrobić, aby pomóc przy przemieszczeniu kręgów?

Jak ćwiczyć kręgi i dlaczego kręgi się poruszają?

Poniżej pokażemy Ci doskonałe ćwiczenie, które warto wypróbować. Nie ma jednej odpowiedzi, ponieważ powodów jest wiele. Czasami niewłaściwe rozciąganie może spowodować wyskoczenie kręgu.

Często dzieje się to w wyniku intensywnego wysiłku fizycznego, podnoszenia ciężkich przedmiotów lub gwałtownych ruchów. Sytuacja jest skomplikowana, jeśli doszło do urazów kręgosłupa, a także jeśli poszkodowany ma słaby gorset mięśniowy. Przemieszczenie kręgów występuje najczęściej w okolicy lędźwiowej.

Spowodowane jest to największym obciążeniem tej części pleców, szczególnie podczas pracy siedzącej. Pierwszą oznaką przemieszczenia kręgów jest ból w dolnej części pleców. Lepiej zająć się wysiedleniem na tym etapie, zanim sytuacja się pogorszy.

Przecież przemieszczenie kręgów w odcinku lędźwiowym wiąże się ze ściśnięciem nerwu kulszowego, potem bólem nóg, sztywnością ruchów i ciągłym bólem. Dowiedzmy się więc, co zrobić, jeśli odczuwasz ból w dolnej części pleców.

Ćwiczenia, które pomagają

Dzięki temu ćwiczeniu pozbędziesz się bólu w dole pleców i przywrócisz kręgi na właściwe miejsce. Do wykonania ćwiczenia potrzebne będą cztery małe, twarde poduszki. Jeśli nie masz poduszek, wystarczą stosy książek lub inny podobny substytut. Najważniejsze, że masz dwie podpory o wysokości 30 centymetrów.

Konieczne jest umieszczenie ich w odległości 50 centymetrów od siebie. Teraz musisz położyć się na poduszkach, aby dolna część pleców znajdowała się pośrodku , czyli w powietrzu. Zajmij wygodną pozycję, zrelaksuj się i głęboko oddychaj. Spróbuj rozluźnić wszystkie mięśnie.

Teraz wykonaj 10 głębokich wdechów i wydechów , całkowicie wypełniając płuca powietrzem i unosząc cały kręgosłup. Jest to konieczne, aby poluzować zaciski w pobliżu przemieszczonych kręgów. Teraz podnieś jedną nogę do góry, dotykając kolana i dużego palca. Podnoś go tylko na tyle, na ile pozwala ból w dole pleców

. Nie musisz go zmuszać, ale spróbuj podnieść go do końca. Powoli opuść i podnieś drugą nogę. Zrób to kilka razy. Następnie powtórz wszystko od początku: 10 wdechów i wydechów po uniesieniu nóg. Powtarzaj przez 30 minut. Następnie mięśnie całkowicie się rozluźniają, a kręgi wracają na swoje miejsce. Poczujesz, że ból i napięcie zniknęły. Jeśli czujesz się swobodnie, wszystko działało.

Jeśli nie uda Ci się w ten sposób ćwiczyć kręgów, musisz zwrócić się o pomoc do specjalisty i nie wolno z tym długo zwlekać.

Comments

Loading...