Po zwykłym mleku ogórki rosną jak dzikie: mamy 5 razy mniej pleśni, chorób i plonów!

Niewiele osób wie jak można korzystnie wykorzystać zwykłe mleko w swoim ogrodzie.

W szczególności hodowcy ogórków powinni pamiętać o tej radzie!

Przede wszystkim powinniśmy wspomnieć o ważnych składnikach odżywczych i pierwiastkach śladowych, które nawożenie nabiałem wnosi do ogórków, nasyca je wapniem, potasem i magnezem.

Co najważniejsze, mleko jest całkowicie bezpieczne zarówno dla roślin, jak i dla człowieka. W procesie zawiązywania się owoców ogórki potrzebują szczególnie dużej ilości azotu, który najbezpieczniej dostarczysz na tym etapie, zwłaszcza w postaci nawozu mlecznego.

Możesz również użyć mleka do normalizacji pH gleby i stymulowania mikroflory odżywczej gleby.

Aby przygotować nawóz, rozpuść litr kwaśnego mleka, kefiru czy serwatki w 10 litrach wody. Dodaj 3 krople jodu do mieszanki. Użyj po 1 litrze mieszanki na 1 krzak.

Na rezultaty nie trzeba będzie długo czekać. Ważne jest, aby używać naturalnego mleka. Pasteryzacja lub sterylizacja nie da tak dobrych rezultatów.

Inne sposoby wykorzystania mleka w ogrodzie

Produkty z kwaśnego mleka są korzystne dla rozwoju owoców. Sfermentowane produkty mleczne zaleca się mieszać z humusem, obornikiem i popiołem drzewnym. Mieszanka ta pomaga stworzyć lekko kwaśne środowisko idealne do wzrostu i rozwoju owoców.

Jeśli wlejesz do spryskiwacza roztwór mleka oraz wody i spryskasz nim truskawki, możesz zapomnieć o mszycach i roztoczach.

Dzięki mleku poprawi się jakość gleby

Jeśli wlejesz mleko na ziemię wokół roślin, będzie ona znacznie lepszej jakości, ponieważ zostanie wchłonięte przez zawarte w mleku witaminy i minerały. Wielu ogrodników posypuje ziemię mlekiem w proszku, ale można również użyć mleka rozcieńczonego wodą.

Mleko ochroni pomidory

Aby uchronić pomidory przed grzybami i innymi chorobami, przygotuj naturalny spray, do którego będziesz potrzebować 1 część mleka i 9 części wody.

Za pomocą tego sprayu spryskuj sadzonki raz w miesiącu. Zapobiegnie to chorobom, a rośliny będą zdrowo rosły.

Mleko również odstrasza niektóre szkodniki

Roztwór wody i mleka odstrasza niektóre chrząszcze, które mogą szkodzić roślinom.

Mleko i melasa

Jeśli zmieszamy mleko z melasą, możesz osiągnąć jeszcze lepsze efekty w ochronie roślin. To rozwiązanie bogate w węglowodany, dzięki czemu rośliny będą silniejsze i bardziej odporne.

Jeśli przeszkadza Ci  nieprzyjemny zapach tego roztworu, możesz go rozcieńczyć z wodą.

 

2,060 total views, 1 views today

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!