Mniszek lekarski – najlepszy naturalny pomocnik dla zdrowej wątroby, krwi i jest bezcenny przy grypie: Niesamowita moc uzdrawiania i czysta natura w tym samym czasie.

Mlecze rosną jako chwasty na prawie wszystkich obszarach trawiastych i łąkach.

Wyglądają jak małe słońca w trawie, które jako jedne z pierwszych pojawiają się wiosną i trwają do końca lata. Zupełnie zwyczajna roślina, która jednak kryje w sobie niezwykłą moc uzdrawiania. Stanowi doskonałą pomoc w redukcji masy ciała.

Możesz użyć wszystkich części mniszka lekarskiego do celów leczniczych, od korzenia po kwiat.

Głowy mniszka lekarskiego

Żółte główki mniszka lekarskiego są nie tylko ozdobą wiosennych łąk, ale pomogą przy infekcjach płuc, kamicy żółciowej, wiosennych alergiach, obrzękach, a także przy nadciśnieniu. Przez długi czas uzdrowiciele uważali je za eliksir długowieczności , który ma wielką moc zwłaszcza na wątrobę.

Korzeń mniszka lekarskiego oczyszcza wątrobę i skórę oraz pomaga w redukcji wagi

Dzięki działaniu moczopędnemu i oczyszczającemu mniszek lekarski znajduje zastosowanie np. w chorobach skóry takich jak trądzik czy egzema. Jednak jest również skuteczny w przypadku zaparć, kamieni nerkowych i pomaga oczyścić krew z toksyn. Poprawia to pracę wszystkich narządów. Dzięki tym zdolnościom jest skuteczny również przy problemach z wątrobą.

Zwiększa przepływ żółci i aktywność hepatocytów. Poprawa pracy wątroby ma korzystny wpływ na cały organizm. Herbata z korzenia mniszka lekarskiego pomaga w redukcji masy ciała.

Wiele odpadów nagromadzonych w wątrobie składa się z nadmiaru hormonów, a mniszek lekarski pomaga je wyeliminować. Dlatego korzeń mniszka lekarskiego przyczynia się do regulacji hormonalnej i może być przydatny dla kobiet z edometriozą, zespołem napięcia przedmiesiączkowego czy zespołem policystycznych jajników.

liście mniszka lekarskiego

Liście mniszka lekarskiego wspomagają nerki i regulują płyny ustrojowe. Ten typ rośliny zmienia procesy metaboliczne i stymuluje funkcje narządów wydalniczych (nerki, wątroba, płuca, skóra).

Mniszek lekarski przywraca funkcje organizmu i zwiększa witalność . Korzeń mniszka lekarskiego wspomaga funkcję detoksykacji wątroby, a liście zwiększają diurezę. Diuretyki zwykle usuwają również niektóre ważne minerały z organizmu poprzez mocz. Liście mniszka lekarskiego są bogate w wapń i potas, które mogą zrównoważyć ewentualne straty podczas wydalania.

Mniszek lekarski pomaga również zmniejszyć obrzęk i zapobiega wysokiemu ciśnieniu krwi. Liście mniszka doskonale nadają się do sałatek.

Lecznicze działanie mniszka lekarskiego:

  • Silne wsparcie obronne, skuteczna profilaktyka grypy i przeziębienia
  • Pomaga oczyścić wątrobę i nerki
  • Oczyszcza krew
  • Działanie antyseptyczne i odtruwające
  • Wspomaga trawienie, przemianę materii, odkwasza organizm, stolec
  • Działa moczopędnie, drenuje, oczyszcza i wspomaga pracę nerek i dróg moczowych

  • Wspomaga gojenie się skóry, ran i chorób skórnych, dezynfekuje rany
  • Wspomaga i oczyszcza wątrobę, zapobiega chorobom wątroby
  • Wspomaga tworzenie czerwonych krwinek, dotlenia krew, zapobiega i leczy anemię
  • Wspomaga również tworzenie tkanki kostnej, połączenie wapnia i witamin
  • Eliminuje migreny, bóle brzucha, bóle stawów i mięśni

Składniki na niegotowany syrop z mniszka lekarskiego:

  • 1 litr główek mniszka lekarskiego (zbierz pełny litrowy pojemnik),
  • 500 g cukru kryształu – można użyć cukru białego lub brązowego, można dodać mniej cukru wedle własnego gustu,
  • 2 l wody.

Przygotowanie

Mlecze zbiera się przy słonecznej pogodzie w czystym środowisku, najlepiej na łąkach rolniczych z dala od drogi lub w lasach. Odszypułkujemy główki mniszka lekarskiego i zostawiamy je na stole w słońcu, aby mogły z nich wyjść robaki. Można je też czyścić w zimnej wodzie, ale wtedy tracimy nie tylko owady, ale i pyłki, a szkoda. Następnie możemy oderwać płatki z mniszka lekarskiego i wrzucić zielone części do kompostu .

Następnie kwiaty wkładamy do dużego, zamykanego pojemnika, na przykład butelki po konfitura z ogórka. Posyp je cukrem i zamknij pojemnik pokrywką lub przynajmniej folią spożywczą. Pozostaw pojemnik na parapecie przez dwa dni. Czasami wstrząsamy nim i mieszamy jego zawartość.

Wskazane jest, aby na pojemnik świeciło słońce, cukier szybciej się rozpuści. Po dwóch dniach wlej wodę do pojemnika i pozostaw na parapecie na kolejny dzień. Przecedź gotowy syrop przez ściereczkę i wyciśnij cały sok z kwiatów. Oczywiście jest trochę pochmurno , to nie przeszkadza. Syrop przechowywać w zamkniętym pojemniku w lodówce. Trwa to około miesiąca w ten sposób. Można go używać w lemoniadach lub jako słodzik.

Comments

Loading...