Najlepszy sposób na pozbycie się mszyc: Te naturalne metody naprawdę działają, więc nie musisz sięgać po chemię.

Mszyce są prawdopodobnie jednym z najbardziej znienawidzonych szkodników w ogrodzie. Wiedzą, jak się maskować i działać szybko, co oznacza, że ​​mogą wyrządzić ogromne szkody.

Usunięcie mszyc czasami wydaje się naprawdę niemożliwe. Mamy dla Ciebie najskuteczniejsze porady, które sprawdziły się wśród ogrodników nawet bez użycia chemii. Wierzymy, że tobie też pomogą!

Zacznijmy prawdopodobnie od jednego z najbardziej ekstrawaganckich sposobów, ale jest naprawdę skuteczny. Wódka. Wlej go do opryskiwacza i spryskaj dotkniętą roślinę. Coca-Cola  działa w ten sam sposób.

Innym prostym sposobem jest zmieszanie 200 g szarego mydła z 10 litrami wody i spryskanie dotkniętych roślin. Ogrodnicy polecają również roztwór sody oczyszczonej, którą należy wymieszać z wodą w proporcji 1 łyżka stołowa na 1 litr wody.

Mszyce można również usunąć popiołem drzewnym. Do wiadra wsyp 200-300 g popiołu i zalej 5 litrów gorącej wody. Dobrze wymieszaj, ostudź, odcedź i dodaj 20 g mydła w płynie. Spryskaj roślinę tym roztworem. Papryczki chili są również bardzo skuteczne.

Zmiel 0,5 kg tej przyprawy i zalej 5 litrów wody. Gotuj miksturę, zaparzaj przez 21 dni, a następnie odcedź. Wlać do pojemników i przed użyciem rozcieńczyć 1 szklanką roztworu na 10 litrów wody. Możesz również dodać szare mydło dla lepszej przyczepności do liści.

Kolejnym skutecznym sprayem jest roztwór chrzanu. Zmiel liście i korzenie rośliny, napełnij je połową wiadra i zalej je wodą. Pozostaw do zaparzenia na 3 godziny, następnie dodaj płyn lub mydło do prania i użyj jako spray. Równie dobrze pomaga pokrzywa.

W wiadrze umieścić 100-200 g pokrzywy, wlać 1 litr wody i parzyć przez 24 godziny. W podobny sposób przygotowuje się roztwór mniszka lekarskiego. 500 g jej liści zalać 500 litrami wody. Pozostaw do zaparzenia na 3 godziny. Roztwór przygotowany z cebuli jest polecany przez kilku ogrodników.

Łuski cebuli zalać 3 litrami wrzącej wody, pozostawić do zaparzenia przez 4 godziny, a następnie rozcieńczyć ten roztwór 10 litrami wody.

Musztarda w proszku to kolejny skuteczny pomocnik. Rozpuść 200 g w wodzie, wymieszaj i pozostaw do zaparzenia na 1 dzień. Następnie przefiltrować, rozcieńczyć wodą 1:3 przed użyciem i użyciem.  Jako naturalny sposób na mszyce polecane są również zwykłe skórki pomarańczowe.

1 kg skórki pomarańczowej wsypać do 10 litrów wody i odstawić na 3 dni. Następnie odcedź i spryskaj. Jeśli masz gdzieś w pobliżu olszy, zbierz 2 kg liści olchy, podlej je 10 litrami ciepłej wody i odstaw na 1 dzień.

Następnie doprowadź je do wrzenia i gotuj przez około 40 minut. Schłodzić przed użyciem. Podobnie można użyć liści łopian , ale nie trzeba ich gotować. Nagietek, który przez co najmniej 1 dzień należy zaparzać w wodzie, a następnie odcedzić i spryskać, również sprawdził się.

Jeśli jednak chcesz usunąć mszyce z ogrodu, w pierwszym kroku powinieneś skupić się na usunięciu mrówek. Jak zapewne wiecie, mrówki służą mszycom jako środek transportu i żyją z nimi w bliskim sąsiedztwie ze względu na ich wydzielinę, która jest ich ulubionym pożywieniem.

Życzymy powodzenia!

Comments

Loading...