Kiedy zauważyłam, że moje róże zostały zaatakowane przez mszyce, nie wahałam się ani chwili i od razu wykonałam ten skuteczny spray domowej roboty.

Mszyce są problemem w prawie każdym ogrodzie i mogą zrobić duże spustoszenie.

Pozbądź się mszyc szybko, tanio i łatwo. Nie potrzebujesz nawet szkodliwej chemii, a te 3 składniki Ci wystarczą. Mieszasz, spryskujesz i rośliny mogą znowu zdrowo rosnąć.

Składniki:

  • 1 łyżka sody oczyszczonej
  • 1 opakowanie proszku do pieczenia
  • 1 łyżka płynu do naczyń
  • 3 l wody

Przygotowanie:

Do dużej butelki z rozpylaczem dodaj 1 łyżkę sody oczyszczonej.

Następnie wsyp opakowanie proszku do pieczenia.

Teraz dodajemy łyżkę płynu do mycia naczyń. Woda. 

Zamknij, potrząśnij. Możemy używać. Najlepiej opryskiwać rośliny rano lub wieczorem.

Jeśli spryskasz liście w ciągu dnia, słońce może je spalić, a ich brzegi zbrązowieją.

Drugi przepis

Przedstawiamy Ci naturalne, organiczne rozwiązanie, które szybko pozbędzie się nieprzyjemnych mszyc. Z tego rozwiązania skorzystała moja babcia.

Jeśli nie trafisz w mszyce, zaczną się szybko rozmnażać i mogą zniszczyć cały Twój ogród. Wysiewają sok z roślin i drzew, które następnie tracą liście i wysychają. Nie ma jednak potrzeby od razu sięgać po chemię, bo są też rozwiązania ekologiczne.

Potrzebujemy:

  • stary garnek, którego już nie używasz
  • 1 l wody
  • 50 g mielonych papryczek chili

Przygotowanie:

Do garnka wlać litr wody i gotować na kuchence. Dodaj chili i gotuj przez około 20 minut.  

Pozostaw ten roztwór na 24 godziny, a następnie odcedź. Rozcieńczyć wodą do objętości 5 litrów. Wlać tak rozcieńczony roztwór do nebulizatora i spryskać porażone liście. Ważne! Podczas natryskiwania nosić okulary ochronne i respirator, aby uniknąć podrażnienia błon śluzowych. Spryskaj, gdy nie ma wiatru lub gdy jest słaby wiatr, stój tak, aby roztwór rozprzestrzenił się na drugą stronę. Nie spryskiwać przed lub w deszczu, ponieważ będzie to nieskuteczne.

Ostrość papryki drażni mszyce. Co najważniejsze, rozwiązanie nie jest chemiczne. Wystarczy spryskać nią tylko dotknięte chorobą części roślin, a jeśli dokładnie zastosujesz się do instrukcji, wkrótce zobaczysz rezultaty. Możesz dodać 10 g płynu do prania, aby roztwór lepiej przylegał do powierzchni liścia.

Powodzenia!

Comments

Loading...