Naturalny nawóz rewitalizujący do roślin doniczkowych – Dzięki niemu Twoje rośliny doniczkowe odrodzą się.

Dzięki temu unikalnemu rozwiązaniu rośliny zakwitną i pachną nawet w najchłodniejsze dni.

Suche powietrze, które jest wynikiem ogrzewania i braku wystarczającej ilości światła dziennego, prowadzi do spowolnienia procesu fotosyntezy, a to ma negatywny wpływ na żywotność i wzrost roślin doniczkowych.

Życiodajna woda, która pomaga roślinom zwłaszcza zimą

Woda tlenowa to wyjątkowe i bardzo popularne rozwiązanie. Może pomóc roślinom doniczkowym przezwyciężyć te trudności. Woda tlenowa jest głównym składnikiem wody deszczowej, którą kochają rośliny. Każdy ogrodnik zauważył, że po deszczu rośliny w ogrodzie zaczynają się lepiej czuć, rosnąć i kwitnąć.

Stosowanie:

  • Dodaj 2 łyżki stołowe 3% roztworu nadtlenku wodoru do 1 litra stojącej wody w temperaturze pokojowej.
  • Wlej powstały roztwór do opryskiwacza i codziennie spryskuj rośliny doniczkowe.
  • Już za kilka tygodni będziesz mógł cieszyć się pięknymi i świeżymi roślinami.

Natlenioną wodę można wykorzystać nie tylko do opryskiwania, ale także do nawadniania. Należy jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do poprzedniej metody, nawadnianie roztworem nadtlenku wodoru można stosować tylko raz w tygodniu, aby chronić korzenie roślin przed wysychaniem.

Woda z tlenem pomaga odkazić glebę i niszczy w niej bakterie. Dodatkowo wspomaga stymulację wzrostu korzeni i chroni przed gniciem. Moczenie nasion w roztworze uzyskanym z wody utlenionej i stojącej może pozytywnie wpłynąć na wzrost:

  • natleniona woda pomaga aktywować sadzonki
  • ożywia umierające rośliny
  • zwalcza owady i inne szkodniki

Jeśli rośliny doniczkowe są zaatakowane przez szkodniki, takie jak roztocza, mięczaki czy mszyce, można przygotować roztwór składający się z 30 ml wody utlenionej, 250 ml wody i 40 kropli jodu. Ten przepis to świetna pierwsza pomoc! Jeśli używasz nadtlenku wodoru, pamiętaj, że rośliny nie będą wymagały dodatkowego nawożenia, ponieważ ten roztwór zawiera wystarczającą ilość minerałów.

Najsilniejszy przepis na kwitnienie

Przygotuj ten prosty naturalny nawóz, który stymuluje bujny wzrost i kwitnienie roślin doniczkowych. Rośliny mają ładniejszy kolor liści, poprawi się również ich odporność. Preparat ten ma również działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne, przyczynia się do lepszej regeneracji roślin po przebytych chorobach lub przycinaniu.

Składniki:

  • 5 kropli roztworu jodu z gliceryną
  • 1 litr wody

Przygotowanie:

Rozpuść roztwór jodu z gliceryną w stojącej wodzie. Otrzymany roztwór użyj do nawożenia, nakładając go na korzenie roślin. Oprócz storczyków można również nawozić rośliny liśćmi za pomocą spryskiwacza.

Podczas ukorzeniania zawsze wylewaj 50 ml roztworu na wilgotną glebę wokół rośliny. Jeśli rośliny są osłabione po chorobie, nawozić je tym nawozem raz na 2 tygodnie. Jeśli są zdrowe, wystarczy je nawozić raz na 4 tygodnie.

Efekty tego nawozu potrwają długo, a rośliny będą widocznie piękniejsze i zdrowsze. Powodzenia!

Comments

Loading...