Wylej mleko na pomidory i ogórki: będziesz miał obfite zbiory, jakich nigdy wcześniej nie miałeś.

Mleko jest pokarmem bogatym w niezbędne witaminy i minerały. Znakomicie nadaje się do stosowania w ogrodzie jako nawóz, środek owadobójczy lub do czyszczenia narzędzi. Kiedy twoje uprawy dostaną to, czego potrzebują, hojnie cię wynagrodzą.

Jako nawóz

Dzięki wysokiej zawartości wapnia mleko może być stosowane jako naturalny nawóz. Jest szczególnie przeznaczony do roślin, które mają tendencję do gnicia, takich jak cukinia, pomidory i papryka. Lepiej jest też używać zimnego, pełnotłustego mleka, ponieważ jest ono bardziej pożywne.

Aby zrobić nawóz mleczny, użyj butelki i wymieszaj równe części mleka i wody. Wstrząśnij, a następnie przebij górną część butelki i użyj jej do podlewania roślin. Ponadto, według niektórych ekspertów, mleko jest doskonałym nawozem dolistnym, który pozwala na uzyskanie większych liści i większych owoców.

Cudowne odżywianie dla ogórków, papryki i pomidorów

Podczas owocowania możesz traktować ogórki tym nabiałem. Zdziwisz się, jak smakują i ile nowych owoców przyniosą Ci dzięki niemu.

Składniki:

  • mleko i woda w stosunku 1:2

Przygotowanie:

Wszystko wymieszaj i zalej korzenie. Będziesz potrzebował około 200 ml tego roztworu na jedną roślinę. Możesz dostosować dawkę według siebie. Zawsze wystarczy przestrzegać proporcji poszczególnych składników, czyli na jedną miarkę mleka potrzeba dwóch miarek wody.

Do ochrony roślin

Mleko można również stosować jako spray, szczególnie na roztocza, mszyce i inne drobne pasożyty. Według niektórych badań owady te nie mogą „strawić” ogromnej ilości cukru zawartego w mleku, więc je zabija. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku używania pełnego mleka rozcieńczonego 50% wodą.

Przeciw grzybom roślinnym i pleśni

Bardzo często, pomimo naszych najlepszych starań, rośliny mogą więdnąć i nie być tak błyszczące, jak byśmy sobie tego życzyli! Wydaje się, że mleko też tu pomaga. Wystarczy przygotować oprysk z rozcieńczonego mleka i spryskać nim liście. Pomoże to zapobiec rozwojowi grzybów i pleśni na roślinach. Możliwe jest również stosowanie go jako dodatku do innych naturalnych pestycydów w celu ułatwienia jego wchłaniania.

Mleko jako zabójca pleśni

Mlekiem rozcieńczonym wodą możemy leczyć choroby grzybowe i grzybicze roślin. Przygotuj roztwór mleka w następujący sposób: 1 część mleka i 3 części wody. Napełnij roztworem opryskiwacz i spryskaj nim chore liście co 10 dni . Możemy zacząć stosować tę metodę zaraz po posadzeniu, ponieważ działa ona również jako profilaktyka przed chorobami.

Dzięki mleku jakość gleby będzie lepsza

Jeśli wylejemy mleko na ziemię wokół roślin, będzie ona znacznie lepszej jakości , ponieważ wchłonie zawarte w mleku witaminy i minerały. Wielu ogrodników posypuje ziemię mlekiem w proszku, ale możemy też użyć mleka rozcieńczonego wodą.

Do narzędzi ogrodowych

Narzędzia i przybory również muszą być odpowiednio przechowywane i używane. Bardzo często używamy środków chemicznych i toksyn do ich dezynfekcji, nie wiedząc, że dokładnie to samo możemy zrobić z mlekiem! Jeśli używasz nożyc ogrodniczych, rozważ namoczenie ich w mleku. To nie tylko zapobiega rdzewieniu narzędzi , ale także naturalnie je dezynfekuje.

Mleko chroni pomidory

Aby uchronić pomidory przed pleśnią i innymi chorobami, przygotujmy naturalny oprysk, na który będziemy potrzebować 1 część mleka i 9 części wody. Tym opryskiem spryskujmy sadzonki raz w miesiącu. W ten sposób zapobiegniemy chorobom, a rośliny będą zdrowo rosły.

Mleko odstrasza również niektóre szkodniki

Roztwór wody i mleka odpycha niektóre robaki, które mogą zaszkodzić roślinom.

Mleko i melasa

Mieszając mleko z melasą, możemy osiągnąć jeszcze lepsze efekty w ochronie roślin. To rozwiązanie jest bogate w węglowodany, dzięki czemu rośliny będą silniejsze i bardziej odporne. Jeśli przeszkadza nam nieprzyjemny zapach tego roztworu, możemy go rozcieńczyć wodą.

Ostrzeżenie

Pamiętaj, że niezwykle ważne jest, aby od czasu do czasu używać mleka jako naturalnego środka do pielęgnacji ogrodu. Nadmierne stosowanie może prowadzić do czegoś dokładnie odwrotnego: słabego wzrostu roślin wraz z nieprzyjemnymi zapachami.

Jak we wszystkim, tak i tutaj obowiązuje zasada, że ​​mleko w ogrodzie musi być odpowiednio dozowane i oszczędnie wykorzystywane.

Comments

Loading...