Naturalny środek na kleszcze w ogrodzie: Wystarczy posypać nim rośliny.

Czy wiesz, że kleszcze rozpoczynają swoją aktywność, gdy temperatura powietrza wynosi zaledwie 5°C?

Zaczynają atakować wczesną wiosną i kończą dopiero późną jesienią. Jednak podczas łagodnej zimy pajęczaki te można spotkać także w styczniu i lutym.

Poznaj naturalną metodę poleconą przez portalowego geniusza w walce z kleszczami w ogrodzie. Nikt nie chce, aby rój kleszczy zadomowił się na stałe w jego ogrodzie lub podwórku. Nie każdy jednak ma możliwość lub miejsce na sadzenie różnych roślin odstraszających kleszcze. Co więc można zrobić, aby zminimalizować prawdopodobieństwo masowego ataku kleszczy na dzieci i zwierzęta bawiące się w ogrodzie?

Prosty i skuteczny sposób na kleszcze w ogrodzie

Ratunkiem przed kleszczami w ogrodzie i na podwórku może być ziemia okrzemkowa. Nie wiesz co to jest?

Jest to ziemia okrzemkowa, zwana także ziemią okrzemkową. Jest to skała występująca naturalnie w przyrodzie i łatwo dająca się rozdrobnić na drobny proszek. Zawiera pozostałości muszli zwierząt wodnych i glonów. Jest niezwykle bogaty w mangan, krzem, magnez, żelazo, wapń i inne substancje. Może być biały i żółtawy i jest sprzedawany w postaci proszku. Co ciekawe, można go kupić zarówno w formie spożywczej, jak i przemysłowej.

Naturalny środek odstraszający kleszcze

Ziemia okrzemkowa jest doskonałym naturalnym środkiem owadobójczym i dezynfekującym. Wystarczy posypać go ziemią w ogrodzie i wykopać grabiami. Można także posypać roślinnością wokół tarasu oraz w miejscach, gdzie dzieci lubią się bawić. Ziemia okrzemkowa odstrasza kleszcze, mrówki, mszyce, ślimaki, gąsienice i roztocza.

Stanowi swego rodzaju barierę ochronną wokół roślin. Zapobiega składaniu jaj przez owady. Ponadto ostre krawędzie cząstek ziemi okrzemkowej uszkadzają pokrycie ciała niektórych owadów. Oczywiście ten składnik jest absolutnie nieszkodliwy dla roślin. Wręcz przeciwnie, wzbogaca ziemię w krzem.

Efekty ziemi okrzemkowej w ogrodzie?

Mechaniczny pestycyd

Ziemia okrzemkowa to nietoksyczny sposób ochrony ogrodu przed szkodnikami, które niszczą nasz ogród. Kontakt z nim działa silnie odwadniająco. Puder sprawdza się szczególnie w suchych warunkach – gdy pada deszcz, jego działanie jest chwilowo ograniczone, ale gdy wyschnie, znów działa. Wystarczy rozrzucić go po rabatach kwiatowych.

Ślimaki jej nienawidzą

Ślimaki wyczuwają niebezpieczeństwo wynikające z kontaktu z tą substancją. Dlatego też ziemię okrzemkową poleca się także jako skuteczną ochronę przed ślimakami. Ziemią okrzemkową można także posypać warzywa liściaste, których liście są uszkodzone przez szkodniki. Tam, gdzie występuje ziemia okrzemkowa, szkodniki działają łatwiej.

Odstrasza czarne muchy

Posyp ziemię okrzemkową wokół roślin podatnych na inwazję czarnych much. Muchy będą unikać miejsc traktowanych w ten sposób.

Usuwa szkodliwe robaki z kompostu

Wiele rodzajów robaków jest pożytecznych w kompoście. Jeśli jednak rozwiną się w nim gatunki pasożytnicze, może to stanowić duży problem zarówno dla całego kompostu, jak i gleby, na której chcemy go używać. Ziemia okrzemkowa pomoże Ci wytępić ewentualne szkodniki z kompostu. Wystarczy po prostu posypać cały kompost.

Mszyce i wełnowce

Ziemia okrzemkowa może również pokonać te małe szkodniki, które wysysają życiodajny sok z liści i łodyg. Posyp dotknięte rośliny ziemią okrzemkową lub rozcieńcz ją w wodzie i użyj jako sprayu.

Pozbądź się mrówek

Kilka mrówek w ogrodzie nie stanowi problemu, ale duża ich liczba może stanowić problem. Ponadto mrówki są nosicielami mszyc i innych owadów pasożytujących na naszych roślinach. Posyp ziemię okrzemkową wokół mrowiska i ewentualnie całego mrowiska. Substancja ta niezawodnie rozbraja mrówki.

Odstrasza gryzonie

Gryzonie potrafią również wyrządzić wiele szkód w naszych ogrodach. Wiadomo, że cytryna czy mięta odstraszają gryzonie, ale o działaniu ziemi okrzemkowej, które jest jeszcze intensywniejsze, mówi się mniej. Jeśli połączysz ziemię okrzemkową z kilkoma kroplami olejku eterycznego z cytrusów lub mięty pieprzowej, otrzymasz idealną broń przeciwko gryzoniom.

Porowata konsystencja ziemi okrzemkowej powoduje, że zapach olejków zwielokrotnia się i rozprzestrzenia po otoczeniu, stanowiąc naturalną broń przeciwko gryzoniom. Dodatkowo ziemia okrzemkowa utrzymuje ten efekt przez długi czas.

Przyczyni się do przywrócenia gleby

Jeśli Twoje zwierzęta będą używać określonej części ogrodu jako toalety, może to na długi czas obniżyć jego jakość. Zmieszaj trochę ziemi okrzemkowej z ziemią lub po prostu posyp nią wierzch i pozwól jej zadziałać. Powtórzyć po deszczu. Gleba będzie się stopniowo regenerować, a ziemia okrzemkowa wchłonie z niej szkodliwe substancje.

Włóż do doniczek, w których chcesz zwiększyć porowatość

Ziemię okrzemkową wykorzystuje się także do napowietrzania gleby oraz do utrzymania wiązania nawozów i ich transportu do korzeni roślin. Stosowany jest głównie do upraw hydroponicznych, takich jak bonsai. Po zmieszaniu z ziemią gleba będzie miała lepsze właściwości drenażowe i poprawi się cyrkulacja powietrza.

Comments

Loading...