Rada lekarza wojskowego: Włącz to 6-minutowe ćwiczenie do swojej codziennej rutyny, a pomoże Ci schudnąć

Ten zestaw ćwiczenie został nazwany „niewidzialnymi” i stał się powszechny już w latach 80. XX wieku. Ich autorem był pułkownik służby medycznej, który napisał ponad 70 prac naukowych i został wielokrotnie za nie nagrodzony. Pokażemy dziś, jakie są jego zalety.

Te ćwiczenia są idealne dla osób prowadzących siedzący tryb życia. Jest to również świetny początek dla osób z nadwagą do dalszej aktywności fizycznej, ponieważ nie powoduje nadmiernego obciążenia serca. Nadaje się również dla osób „leniwych”, ponieważ nie wymaga ekstremalnego obciążenia. Trwa tylko 6 minut, ale należy je powtarzać co godzinę, aby uzyskać pożądany efekt.

To tylko 8 prostych ćwiczeń, które można wykonać w dowolnym miejscu siedząc, stojąc, przed telewizorem i w pracy bez zwracania uwagi innych. Po kilku dniach zobaczysz, że bolą Cię wszystkie mięśnie, tak jakbyś ćwiczył w centrum fitness.

Podnoś pięty: Możesz wykonywać to ćwiczenie w dowolnym miejscu siedząc lub stojąc. Powtórz 40 razy.

Wskazówki: Pięty mocno dociśnij do podłogi, podnieś tylko palce. Powtórz 40 razy.

Wycofanie mięśni kulszowych: Napinaj mięśnie kulszowe tak bardzo, jak to możliwe, przytrzymaj, a następnie rozluźnij. Powtórz 50 razy.

Mięśnie brzucha: Oddychaj – wdech przez nos, wydech przez usta. Podczas wydechu napinaj mięśnie brzucha. Powtórz 20 razy.

Ściąganie: Wyprostuj plecy, ściągnij ramiona i łopatki do siebie. Powtórz 30 razy.

Zaciśnij pięści: Możesz trzymać ręce w dowolnej pozycji, która Ci odpowiada. Zaciśnij pięści tak mocno, jak możesz, a następnie rozluźnij. Powtórz 50 razy.

Odwracaj głowę na boki: W wolnym tempie, bardzo płynnie przekręć głowę w prawo i kolejno w lewo o 90 stopni. Powtórz 20 razy. To jedyne ćwiczenie widoczne dla otoczenia. Nikt nawet nie zauważy pozostałych.

Rozciągnij podbródek: Pociągnij brodę do przodu, możesz trzymać usta otwarte lub zamknięte, a następnie zakryj dolną wargę górną. Ćwiczenie te pomaga pozbyć się podwójnego podbródka.

Zalety niewidzialnego  zestawu ćwiczeń:

  • przyczynia się do treningu wszystkich grup mięśniowych
  • aktywuje pracę narządów wewnętrznych
  • stymuluje procesy krążenia krwi
  • wyklucza przeciążenie limfy
  • przyspiesza metabolizm
  • zwiększa spalanie tłuszczu

Ćwiczenia są proste i skuteczne. Po kilku dniach ich wykonywanie będzie tak zautomatyzowane, że wykonasz je automatycznie w dowolnym miejscu, nawet bez tej instrukcji.

2,304 total views, 1 views today

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!