Patogeny nowotworowe: najbardziej niebezpieczne produkty dla ludzkiego ciała

Dziś rak jest jedną z najcięższych chorób na świecie. Każdego roku liczba osób chorych staje się coraz większa…Zachorowania wynikają z wielu powodów: dziedziczenia, czynników hormonalnych, czynników biologicznych, chemicznych i fizycznych czynników rakotwórczych.

Oprócz tych powodów prawdopodobieństwo chorób onkologicznych zależy w dużej mierze od tego, co jemy. Onkolodzy sporządzili listę produktów zawierających chemiczne substancje rakotwórcze, których stosowanie znacznie zwiększa ryzyko nowotworów w tym nowotworów złośliwych.

Aby zapobiec rakowi, wyeliminuj te pokarmy z diety:

Alkohol

żywność powodująca raka

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oznajmiła, że alkohol jest drugą po paleniu przyczyną raka. Najczęściej osoby nadużywające alkoholu chorują na w nowotwory narządów układu pokarmowego: jelita, krtani, wątroby, ust i gardła.

Głównym czynnikiem rakotwórczym w alkoholu jest etanol. Jest przetwarzany przez organizm w aldehydowy kwas octowy, który uszkadza komórki i czyni je bardziej podatnymi na zmiany złośliwe.

Sól

żywność powodująca raka

Osoba spożywająca nadmierną ilość soli naraża się na ryzyko gromadzenia się chloru w organizmie, co prowadzi do wystąpienia raka.Regularne spożywanie słonych potraw podwaja ryzyko raka żołądka, jest to najbardziej spotykane u mężczyzn.

Kiełbasy

Kiełbasy, zwłaszcza wędzone, zawierają dodatek – azotyn sodu (E250), który wywołuje rozwój raka .

Azotyn sodu jest popularnym dodatkiem do żywności, który jest stosowany jako barwnik spożywczy i konserwant w produktach mięsnych. Naukowcy twierdzą, że ludzie, którzy jedzą kiełbasy i wędliny, zawierające tę substancję, często borykają się z problemem raka jelit.

Słodkie napoje gazowane

żywność powodująca raka

Zostało naukowo udowodnione, że picie dwóch szklanek napojów gazowanych tygodniowo zwiększa ryzyko zachorowania na raka trzustki o połowę. A wszystko dlatego, że napój ten zawiera liczne substancje rakotwórcze, smakowe i słodzące.

Fast food

Złe wieści dla miłośników fast foodów … Według naukowców, ludzie, którzy regularnie jedzą fast foody, mają zwiększoną szansę rozwoju nie tylko problemów trawiennych, ale są też bardziej podatni na otyłość, cukrzycę, raka piersi.

Aby uniknąć zachorowań na raka, naukowcy wzywają do porzucenia złych nawyków żywieniowych i prowadzenia aktywnego trybu życia. Jeśli artykuł był dla Ciebie pomocny, udostępnij go znajomym!

Comments

Loading...
error: Zakaz kopiowania !!