6 cennych porad, dzięki którym Twój brzuch będzie płaski bez męczenia się na siłowni Skup się na nich, a po oponce nie będzie śladu ;)

Chyba każdy z nas chciałby mieć płaski brzuch, prawda? Oczywiście. Jest to marzenie każdego z nas, ale nie jest to wcale takie proste do osiągnięcia. Trenerzy mówią zgodnie, że nie ma możliwości redukcji tłuszczu z samego brzucha.

Poleca się zbilansowaną oraz zdrową dietę jak i także ćwiczenia. To wszystko jest prawdą. Są jednak produkty, które sprawią, że cel będzie na wyciągnięcie ręki.

Tak zwana „oponka” jest bardzo kłopotliwa. Ciężko jest ją zrzucić. A czy wiemy dlaczego ją mamy? Tak naprawdę jest związana ze stanem zapalnym naszego żołądka. Świadczyć także może o bardzo wysokim poziomie cholesterolu, cukrzycę czy też choroby serca. Należy mieć to pod kontrolą.

Okazuje się, że ten tłuszczyk gdzie nie gdzie zalegający może być dla zdrowia bardzo niebezpieczny. Zgodnie z badaniami osoby, które mają prawidłową masę ciała, ale ze znacznie większą masą wokół brzucha, mają szansę znacznie większą na to, że umrą dużo wcześniej. Nie ma jednak powodu do paniki.

Poniżej kilka wskazówek, które pomogą nam uzyskać płaski brzuch naszych marzeń:

1.Dieta śródziemnomorska

W dziesięciu europejskich państwach zostały przeprowadzone badania, które potwierdziły, że dobór składników tejże prowadzi do zmniejszenia „oponki”. Dieta ta zawiera dużo strączkowych roślin, owoców, warzyw, orzechów, zbóż, owoców morza oraz ryb. W diecie tej jest mało mięsa jak i także mlecznych produktów. Należy  także ograniczyć spożywanie alkoholu i postawić na oliwę z oliwek.

2. Należy stawiać na jedzenie, po którym nie będziemy się czuć jak balon

Oprócz holistycznego, zrównoważonego planu diety, istnieje też wiele produktów, które mogą pomóc w redukcji tłuszczu w obrębie jamy brzusznej:

Poza holistycznym i zrównoważonym planem diety, istnieją również produkty, które pomagają w redukcji tłuszczu właśnie w obrębie brzusznej jamy.

Herbata

Filiżanka herbaty w porannych godzinach to bardzo dobry wybór. Związki katechiny oraz polifenolowe znacznie zmniejszają masę naszego ciała oraz stymulują rozkład tłuszczu w naszej w wątrobie. W badaniach zgodnie udowodniono, że picie regularne herbat może nam pomóc z otyłością.

Wiśnie

Antocyjany, które są zawarte w co po niektórych owocach są naturalnym barwnikiem. Mogą dodatkowo wpływać na stan zapalny jak i także na metabolizm. Badania na zwierzętach wykazały, że właśnie wiśnie pomagają na walkę ze zbędnymi kilogramami.

Jogurt

Jest to idealna przekąska pomiędzy posiłkami. Jedno badanie pokazuje, że osoby będące na diecie, które jadły znacznie więcej jogurtów, to szybciej traciły mięśniową masę. Osoby te straciły osiemdziesiąt jeden procent więcej tłuszczu właśnie z brzucha, a niżeli te, które tego produktu w diecie nie mieli.

Pomarańcza krwista

Oprócz tego, że zawiera karotenoidy, flawonoidy oraz witaminę C, to zawiera także wysoką wartość antocyjanów. Są one przydatne w zwalczaniu przez nas otyłości. Badania zgodnie wykazały, że sok z tego owocu mniejszy tłuszcz nawet o połowę.

3.Uderzenie mocy ajurwedyjskie

Zgodnie z teorią Ajurwedy pokarmy tłuste, słone oraz także bardzo słodkie prowadzą do zachwiania w systemie równowagi. Aby ten brak stabilizacji rozwiązać, redukuje tłuszcz czarnym pieprzem, ziołami, ciborą oraz chitraką. Jednocześnie przyśpieszamy trawienie jak i także spalanie.

4. Ćwiczenia

Badacze, którzy porównywali efekty aerobowych ćwiczeń, czynnych ćwiczeń z oporem oraz interwałowych ćwiczeń zgodnie stwierdzili, że aby pozbyć się „oponki” należy wybrać interwałowe ćwiczenia.

Także istnieją dowody, że wysoka intensywność samych ćwiczeń działa lepiej, a niżeli trening o intensywności znacznie niższej.

Te wszystkie rady pozwolą nam na osiągnięcie płaskiego brzucha. Nie musimy wydawać pieniędzy na zabiegi kosztowne. Wystarczy konsekwencja jak i także chęci, które pozwolą osiągnąć efekt wymarzony.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!